Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan tanítsam meg a teljesen...

Hogyan tanítsam meg a teljesen vak páromnak a normál latin betűs abc-t? Szeretne megtanulni írni de nem tudjuk, hogyan kezdjük el. A braille-t már tudja, illetve tud gépelni is.

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hogy írás közben ne csússzon ki a sorból illetve ne írjon egymásra vagy összecsúszva betűket. Érdemes-e sorvezetőt használni, illetve ha igen, milyet? Lehet kapni valahol olyan betűket amit körbe tud vezetni a tollal, középen is?

2021. aug. 4. 21:34
 1/7 anonim válasza:
100%
Gondolom ha lenne erre valamilyen hatásos módszer akkor nem találták volna ki a "braille-t"
2021. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Vakok iskolájába járt? akkor ott kb. mindent megtanítottak neki, amire szüksége lehet. Ha te nem vagy pedagógus, szerintem ne kókányolj...
2021. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 nek is igaza van.

Annyit tudnál esetleg, hogy dombor vagy homorú írásokat keresni és azt oda adni neki, hogy tapogassa végig, hogy hogy is néznek azok ki. Közbe itt be villant valami és találtam neked egy ilyet


[link]


Ez is segíthet éppen. A sorokat nem tudom hirtelen hogy lehetne vele érzékeltetni. Sok gyakorlással meg rá lehet érezni szerintem. Erre nem tudom hogy vannak-e speciális füzetek. Annyi kellene hogy dombornyomott füzet, sor elején esetleg egy szám, hogy tudja hol járt és tudja melyik sorba kell írni és hol tart éppen.


Sok sikert neki a tanulásban

2021. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
85%

[link]


Voltam egyszer bent a majdnem vak barátommal teljesen mindegy miért mész be rettenetes segítőkészek javaslom nálunk érdeklődj,hogy hasznos választ kapj a kérdésedre

2021. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1: személyes példákat ismerek olyan látássérültekről, akik pl a nagy nyomtatott betűket - ha azok domborúak - el tudják olvasni. Ehhez semmi köze a braille írásrendszernek (tapasztalatból tudom, ismerem és használom is a braille-t.)

2: igazad van, valóban nem vagyok gyógypedagógus, de a párom mellett számos tanórán részt vehettem már. Úgy gondolom, ez nekem is egy nagyon hasznos tanulási folyamat lehetne.

3: köszönjük szépen a végtelenül korrekt válaszod, a linkelt terméket megnézzük, a füzetes ötleteden pedig gondolkozni fogunk.

4: ő 2 évvel ezelőtt végezte el náluk az elemi rehab tanfolyamot. Ez a téma még csak szóba sem került.

2021. aug. 8. 20:58
 6/7 A kérdező kommentje:

Sikerült műanyag mágneses betűkkel komplett mondatokat írnia. Egyetlen este alatt, és másnapra se felejtette el.

Úgyhogy ennyik vagytok, kedves tudatlan pukkancs oltogatók. A normális hozzászólásokat köszönjük.

2021. szept. 12. 17:46
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Gratulálok a sikerhez :)

2021. szept. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!