Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mozdonyvezető gyakornoknak...

Mozdonyvezető gyakornoknak nagyobb eséllyel vesznek fel ha van 2-3 év villamosvezetői tapasztalatom?

Figyelt kérdés
Sajnos középiskolás koromban lemondtam az álommunkámról, a mozdonyvezetésről, és az egyetemi karrier mellett döntöttem szüleim nyomására, akik azt hitték, az irodai munka egy álom, mert ők kétkezi munkások. Két diploma és pár év irodai "álommunka" után elegem lett az egészből, és jelentkeztem mozdonyvezető gyakornoknak. Vissza se hívtak, szerintem azért, mert a végzettségem abszolút nem indokolta, ezért eljöttem villamosvezetőnek, hátha az nyom majd a latba. Vasutasok, mozdonyvezetők, gyakornokok, mit gondoltok, így lesz már esélyem arra, hogy behívjanak? A felvételire rengeteget készültem már, a testi egészségem kiváló, a látásom és hallásom tökéletes, szerintem pszichológiailag is alkalmas vagyok.

2021. szept. 5. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Igen, mondenképpen számít az ilyen tapasztalat. (Bár s MÁV-Startnál néha érthetetlen a logika.)
2021. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Milyen diplomád van? Műszaki terület is előny, páromat elsőre felvették műszaki diplomával.
2021. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves kettes, sajnos nem műszaki, nyelvszakos és fordítói diplomám van, nyelvtanári, nyelviskolai-irodai és szakfordítói munkatapasztalattal. Ez pedig érthetően nem kifejezetten előny a vasúton, talán csupán annyit mutat meg, hogy tudok tanulni.
2021. szept. 6. 10:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, már jópár éve még olyanok is jöttek felvételizni gyakornoknak akik 2-ig nem tudtak elszámolni.
2021. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A villamosvezetés messze nem nyom annyit a latban, mint gondolnád.

Oké, kívülállóként hasonló, mert mégiscsak kötöttpályás járművezető, de amúgy meg több a különbség, mint a hasonlóság.

Amit nagyon sokra értékelnek, az a vasúti tapasztalat, tök mindegy, milyen munkakörben. Akár járműlakatos/járművillamossági szerelő a műszaki oldala miatt, vagy forgalmi területről váltókezelő, jv vagy fszt. Olyan szempontból jogos is, hogy a vasúti egy teljesen külön világ, és egy kívülállónak bizony nem kelvés idő, míg képbe kerül ennek a dolgaival, teljesen "utcáról" nagyságrendekkel nehezebb a tanfolyam mindenki elmondása szerint.

Egyébként több helyről hallottam, hogy a MÁV-nál egyenesen jobban jársz, ha letagadod a diplomádat és csak az érettségidet "vallod be", ha ilyenben gondolkozol. Ezzel nincs saját tapasztalatom, nem tudom sem cáfolni, sem megerősíteni.

Nekem ilyen szempontból szerencsém volt, mert mérnökként végeztem, meg szépen leírtam a motivációs levélben, hogy a fél családom vasutas volt, meg engem is gyerekkorom óta érdekel, így egyből kaptak utánam. Igaz, én nem is mv-nek jelentkeztem, azért küldtek el tanfolyamra, mert annál a szakszolgálatnál, ahol dolgozom, a mérnökök nagy részének elő van írva, ha a szabályok betűjéhez ragaszkodni akarunk, akkor bizonyos mértékben kellene/kelleni is fog a munkámhoz. (Nem MÁV-os vagyok, egy kisebb vasúti cégnél dolgozom, direkt nem írom le, pontosan hol.)

Ja igen, a másik, ami eszembe jut, hogy nézegess más vasutaknál is, a magánvasutak is szoktak mv gyakornoknak felvenni és tanfolyamra "benevezni" embereket, illetve a GySEV is, csak a kisebb létszám meg a jobb feltételek miatt oda dobbantó államvasúti dolgozók miatt értelemszerűen lényegesen kevesebbet.

2021. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi jelentősége,ha megfelelsz megfelelsz,ha nem , akkor nem.

A gyakorlat akkor lesz előny,ha a felvételin és a képzésen hasznosítani tudod.

Ha érdekel a dolog és fogékony vagy/voltál,akkor az hasznodra válik,de nem azért mert valaki úgy dönt,hogy hé,itt egy villamosvezető,őt vegyük fel!

2021. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!