Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen oldalakat ismertek...

Milyen oldalakat ismertek amelyek jól elmagyarázzák a fizikát?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a BME biomérnöki szakán, de a fizika sosem volt az erősségem. A tanár gyatrán magyaráz, sőt nem is magyarázza el az anyagot. Szeretnék segítséget és tippeket kérni hogyan tudnék hatásosan tanulni fizikát, úgy hogy meg is értsem.

Köszönöm szépen!:))



2021. szept. 19. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szalay: Fizika

Budó: Kísérleti fizika 1-3

pdf-ben megtalálhatóak

2021. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Technikumi fizikatanárom kedvenc mondása volt, minden órán többször elhangzott, hogy: nem kell ehhez más, csak józan paraszti ész. Nekem nem volt 15 évesen, de később lett, oszt az egyetemen is ötöst kaptam fizikából. És nem is értem, mi a nehézség a fizikában. Én is azt tartom, hogy akinek annyi sütnivalója van, hogy ha azt érzi, hogy éhes, akkor a hűtőt nyitja ki, nem a facsavaros szortimentjét, annak a fizikával sem szabad, hogy baja legyen. Majdnem minden lecke azzal kezdődik, hogy ez arányos azzal meg amazzal, amit marha nehéz lenne úgy elképzelni, hogy nem egyenes, hanem fordította arányos. :D Például növeljük a sebességet, erre az adott út megtételéhez szükséges idő megnövekszik? Hát persze, hogy hülyeség. :D 15 évesen ilyenekre nem kívántam gondolni, csak bevágni a képletet. Úgy persze bukó.
2021. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!