Jegyzetet eladni?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok. Van egy tantárgy, amiből nekem már vannak ismereteim, és viszonlyag könnyen teljesíteni tudom majd a feltételeket, viszont a többiek hatalmas hátrányban vannak, bonyolult és sok is nekik az anyag. Felajánlottam nekik, hogy ha bárkinek kell segítség szívesen magyarázok.

Lesz egy tételkérdéssor, amit gondolom majd ki kell dolgozni, viszont az ha én részletesebben (válasz, magyarázat, alapokra tagolva minden kérdésnél), dolgozom ki, hogy a többiek is értsék (mert szívesen segítek nekik), az sokkal több plusz meló. Ezért arra gondoltam, hogy a 'segédanyagért' cserébe elkérek egy jelképes összeget, 500-1000 ftot. Ez mennyire szabályos illetve mennyire fair?

Továbbá. Milyen formában tudnám ezt megtenni? Ha papírosan adom lefénymásolják, lefotózzók. Neten meg letöltik és megosztják, vagy egy felhasználót használnak...

Van erre valami jó módszer?


Köszi előre is.



2021. okt. 6. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem árultam sosem a jegyzeteimet, odaadtam mindenkinek, akinek szüksége volt rá. Mert mások nyomorán nem szeretek nyerészkedni. Ha amúgy magánórák keretében korrepetáltam, akkor nyilván igen, került pár ezerbe, de nem csináltam "terméket", amit egyszer megcsinálok és eladom sok embernek, mert ez túl van nálam egy határon.
2021. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Miért lenne túl? Amikor érettségiztem, én vettem könyvet amiben kidolgozott tételek vannak, és abszolút megérte, rengeteg időt megspórolt nekem.

És mivel nem csak azt írnám bele, amit a tanár lead, a saját tudásom és energiám is benne lenne.

2021. okt. 6. 13:40
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem érti ingyen magyarázok neki, csak az, hogy szépen összefoglalva le van írva minden, és olyan magyarázat is amit a tanár nem ad le, az szerintem rengeteg munka ahhoz, hogy ingyen osztogassam bárkinek.
2021. okt. 6. 13:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk eszünkbe sem jutott volna, hogy egymástól pénzt kérjünk jegyzetért cserébe. Az megint más, ha esetleg szóban korrepetálsz, de még talán az sem. Sosem tudhatod, neked mikor lesz szükséged más segítségére, az egyetem pedig csapatjáték, ne rontsd el azért a pár ezer forintért.
2021. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, ezzel egyet tudok érteni. Csak sajnos muszáj valahogy plusz pénzhez jutnom, és részmunkára sincs időm, keresem a lehetőségeket. Állatorvosra gyűjtök
2021. okt. 6. 13:54
 6/11 A kérdező kommentje:
De akkor lemondok erről :/
2021. okt. 6. 13:56
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy mondasz... csak mivel itt nem kaptál támogató kommenteket, ezt írod. A valóságban meg ott fogod osztani a bajba jutottaknak a megoldást. Mert ilyen világot élünk. Esetleg ha ennyire jó vagy, hogy jobb, mint az egyetemi tanár, akkor miért is nem mész el levelezőre tanulni és mellette dolgozni?
2021. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Még, ha mondjuk más embernek adnád tovább pl jofogásra feltennéd, hogy X tárgy jegyzet eladó, de a saját osztálytársaidat húznád le? Áhh


Gondolj bele, hogy hiányoznál X napot és kérnéd a jegyzeteket és valaki meg mondaná, hogy 5ezer

2021. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%

Állatorvosra?


Gondolom, még otthon laksz, nem? Szüleid csak segítenek, ha gond van valamelyik kis állattal?


Én mindig ingyen segítek a szaktársaimnak, barátaimnak. Komplett tételsorokat küldtem át másoknak (mondjuk nem random embereknek). Rengeteg munkám volt bennük. Holnap egy csokor matek füzetet fogok kölcsön adni egy kedves ismerősömnek. Viszont egyszer egy random szaktársam kisegített egy csomó jegyzettel, pedig nem is ismertük egymást és őszintén, nagyon örültem neki.


Valamilyen diákmunkára van ott lehetőség? Tanulmányi ösztöndíj?

2021. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az állatorvosos sztori bonyolult, nem is mennék bele, mert ha megpróbálja bárki kitalálni csak az lesz hogy nem érti és okoskodik (házikedvencről van szó).

Én is mindig ingyen segítettem és segíteni is fogok, mert hajt a vágy, hogy átadhassam a tudásom (pedagógus szakon vagyok egyébként). Tanulmányi ösztöndíj még nem esélyes, mert elsőéves vagyok, diákmunkára pedig nincs időm. A szüleim azt mondják, hogy csak a tanulással törődjek, mert az az én dolgom és másra úgy sincs időm, viszont nagyon viszket a popó hogy pénzt keressek.

2021. okt. 8. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!