Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Valóban ennyire nehéz a...

Valóban ennyire nehéz a gyógypedagógia szak?

Figyelt kérdés
Az tény, hogy nagyon magas a ponthatár, és nemrég itt olvastam, hogy míg máshol 6-8 vizsga van GYPn egyszerre 14. én egész életemben az szerettem volna lenni viszont vért izzadva vagyok 4-es tanuló középiskolában. ha valaki nem tervez utána tovább tanulni és csak a kettesre hajt a diploma végett, akkor tűrhető?

2021. dec. 11. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Miskolci egyetemen egész türhető a képzés és a ponthatárok sem magasak, erdemes ezt a képzést megnézni, meg kell próbálni ne aggódj.
2021. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én a Debreceni Egyetemen végeztem, szerintem annyira azért nem nehéz ez a szak. 310 körül szokott lenni a ponthatár a vidéki egyetemeken, egyedül pesten van 400 körül. Mindenképpen próbáld meg, ha ezt szeretnéd!
2021. dec. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én Kaposváron tanulok levelezőn, itt elég alacsony volt a ponthatár, bármiféle pluszpont nélkül is simán bekerültem. Beadandóból elég sokat kell írni, de általában csak 5-7 vizsgánk szokott lenni, sőt, ezek közül van olyan, ami csak zh. Sok tárgyból csak beadandót kérnek (igaz, hogy néha 15-20 oldalt), és azt kell megvédeni (kb. csak elmondod, hogy miről írtál, egyáltalán nem vészes), de idén az egyik tárgyból csak egy 2 (azaz kettő) oldalas beadandót kellett írni, és arra kaptunk megajánlott jegyet (ami nevetségesen kevés, de a számonkérés a segédoktatóra lett bízva, és meggyőztük, hogy ez is elég lesz, amúgy eredetileg ez csak az aláírás feltétele lett volna :D).


Én is azt tudom mondani, hogy vidéki egyetemeket nézegess, itt nem olyan vészes a képzés. Persze vannak nehéz tárgyak, például az anatómia meg a kórtan, illetve az első pszichológia jellegű kurzussal is megszenvedtem, de minden teljesíthető.

2021. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
na ez a vizsga dolog megnyugtatott, ez volt a legfőbb ok ami eltántorított volna ettől a szaktól :) nagyon köszönöm a segítséget!
2021. dec. 13. 09:23
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a vizsgák száma a lényeg soha, hanem a tárgy nehézsége, a tanári hozzáállás. A 6 vizsga is lehet vértizzadós, a 14 vizsga meg eltűrhető. /ezt a szaktól függetlenül mondom/
2021. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én az EKKE-n tanulom. Könnyűnek semmiképpen sem mondanám...
2021. dec. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is Miskolcot tervezem (pszicho-tanak)kezdésképpen, bár a szaknyelv jelenléte nem nyugtatott meg, gimiben is örülök, ha tűrhető jegyeket kapok angolból, de majd kiderül... Utána lehet még más szakirányt is elvégezni, csak az már fizetős. Én Miskolc után autit szeretnék még, esetleg szomatot.
2021. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
És a szakirányú már csak 3 félév, kivéve a logopédia, de lehet, hogy azóta már ez is változott, nem tudom.
2021. dec. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A tanárokon valóban sok múlik. Azt javaslom nézd meg a szak mintatantervét iskolákra lebontva, aztán pedig csekkold le miket írnak a hallgatók a tanárokról Markmyprofessor-on:) Sok sikert!
2022. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én második féléves vagyok az ELTE BGGYK-án, 9-10 vizsgám van átlagban. Elég nehéz, főleg a pszichológia, anatómia és a neurobiosz miatt is.

Kérdező, hogy gondolod hogy éppen kettessel átcsusszanni elegendő ahhoz hogy gyerekek fejlesztésében dolgozz?

1.3,5 átlag alatt átraknak fizetősre

2. Szigorlaton úgyis elhasalsz

3. Nagyon gyenge egy kettes diploma. Te rábíznád a gyereked olyanra akinek nincs vagy harmatgyenge a tudása?



Ha a négyest nehéz elérni, nehéz lesz jó átlagot hozni, ezt neked kell tudnod

2022. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!