Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Lehet e jogositványom? többi...

Lehet e jogositványom? többi lent!

Figyelt kérdés

spoiler... nincs hosszú i-im.


Szóval a helyzet elég komplikált de megpróbálom a lehető legérthetőbben össze foglalni.


Ukrajnában élő magyar álampolgár vagyok, és már van egy ukrán vezetői engedélyem, szóval itt már egyszer végig vittem ezt az egész folyamatot. Csak az a helyzet hogy szeretném magyarba is megcsináltatni a vezetői engedélyemet, megkezdve alapoktól órákra járás stb (és mi előtt bárki rá kérdezne hogy minek akarok megint suliba járni stb, ha már egyszer van jogsim, erre válaszul csak annyit tudok mondani hogy , nem éreztem úgy, hogy itt mindent meg is tanultam ahogy kellet, meg talán az oktatás szinvonala se volt annyira erős, na meg persze hogy minden ukránul is ment szóval sok mindent nem is értettem vizsgán is csak szerencsém volt hogy össze jött ugyérzem, és ez meg is látszik, nagy városba ritkán de előfordul hogy megtorpanok pár pillanatra , tudom csak ukránul fel idézni na nem ugyan az. ) ezért szeretnék magyarba jogsit szerezni , és újra oktatásra járni , hogy a már meglévő alapokat megerősitsem csak magyar nyelven.

Szóval röviden és tömören a kérdés: lehet e magyar vezetői engedélyem, egy már meglévő de külföldi engedély mellet avagy, ha igen akkor megtartható e mindkettő? (mert igazából ezért is jött létre a kérdés mert ez lenne a cél)


spoiler2... nem rendelkezem semmiféle magyar nyelvű okmánnyal csak, magyar utlevélel.



2022. jan. 5. 03:15
 1/3 A kérdező kommentje:
nemzeti identitás témáját meg ne hozzuk már szóba. (ide születtem ez van, érti akinek szól)
2022. jan. 5. 03:18
 2/3 anonim ***** válasza:
20 év múlva magyar nyugdíj nem kéne?
2022. jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyit tudok biztosan, hogy annak idején nagy biznisz volt, hogy a magyarul sem(!) beszélő románok csőstül jöttek át a jogosítványért, mivel gyakorlatilag a lefizetett tolmács helyettük vizsgázott. Utána hoztak valami szigorítást, de hogy pontosan mit, azt nem tudom.
2022. jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!