Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Színtévesztő vagyok. Lehet...

Színtévesztő vagyok. Lehet így jogosítványom ?

Figyelt kérdés
Nem vészes igazából most derült ki 23 éves koromban, eddig nem is tudtam róla. Munkával kapcsolatban egy komolyabb szemészeti vizsgálaton vettem részt és ott mondták, hogy van egy kis színtévesztésem. Zöld színnel van elvileg gond. A színkártyáknál egyet nem tudtam mikor a zöld vonalon kellett végig húzni az ujjam. Illetve egy színlátást vizsgáló gépnél tért el az én eredményem. Pedig látom a színeket és láttam is, persze lehet, hogy a zöldnek pár árnyalatát nem tudom megkülönböztetni a doki is ezt mondta . Ebből kifolyólag az állást nem kaptam meg. Remelem ez nem kizáró ok jogosítványnál.

2020. dec. 16. 09:56
1 2
 1/15 kicsibarany ***** válasza:
Elvileg nem lehetne, gyakorlatilag a háziorvosodtól függ. Sokaknak így is megadják az orvosi alkalmasságit.
2020. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Amikor én szívtam ezzel, akkor a jogsi érdekében tovább kellett menni a pályaalkalmasság vizsgáló intézetbe egy részletesebb vizsgálatra (bár mintha te is az anomaloszkópról írnál? Két félkör, az egyiket hozzá kell szabályoznod a másikhoz), és ott kaptam rá egy pecsétet, miszerint B lehet, de állásvállalásra nem jogosít.

Ebben az a fura, hogy ez meg sosem volt nyilvántartva, a jogsiba nem volt beírva, így az időszakosoknál sem nézte senki, és továbbra sem lett sehová felírva. :D

A szomorú tulajdonképpen az volt, hogy a fehérköpenyesekben meg benne volt, hogy nem kaphat jogosítványt, ezt nekem már 14 évesen a lelkemre kötötték, mikor kiderült, és 27 évesen mondta egy orvos, hogy azért ez nem egészen így van. :D Úgyhogy az intézetve a beutaló is úgy cvolt, hogy bementem az üzemorvoshoz, mondtam, jogosítványt szeretnék, elém tette a japán könyvet, elkezdtem mondani, hogy színtévesztő vagyok, de már nem tudtam befejezni, rá is ütötte a bélyegzőt, hogy alkalmatlan. :D Aztán csak befejeztem, hogy ... de úgy tudom, hogy a PÁV Intézet... erre azt mondta, ja, hát ha azt az utat akarja választani (ez nagyon hülye duma volt, szerintem rögtön megsértődött attól, hogy nem hiszik el az ő szavát, hiába mondott hülyeséget), visszavette a kartont, áthúzta az alkalmatlant és írt egy beutalót :D

Lehet, hogy most már más a helyzet.

2020. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én csak B-s jogsit szeretnék.
2020. dec. 16. 10:31
 4/15 anonim ***** válasza:
Lehet, bár szívózhatnak kicsit. Ismerősöm egyik szeme üvegből van, a másikkal sem lát jól, de soha nem okozott semmi balesetet, még koccanást sem, így ez senkit nem is érdekel.
2020. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen alomanoszkóp a neve. Azzal vizsgáltak mondjuk azaz orvosi vizsgálat is érdekes volt. Egy szimpla irodai munkára jelentkeztem csak ugye követelmény a hatósági orvosi.

Meg a doki is kivolt akadva, hogy ilyen munkához minek ez a típusú orvosi.

2020. dec. 16. 10:37
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha elakarna küldeni szemészhez tudok neki mutatni szakorvosi papírt és az elég friss épp több mint egy hónapos. Remelem ha úgy alakul elfogadja azt.
2020. dec. 16. 10:38
 7/15 anonim ***** válasza:

Anomaloszkóp. :) Mert anomáliát néz.


Jut is eszembe, a színtévesztést korrigáló szemüveg, bár drága, de még megkérdezhetnéd, ha pont ez az állás kell nagyon, hogy ha azzal rendben vagy, akkor felvesznek-e. Az ember többet is be szokott ruházni egy állás reményében, mint egy százas. Persze, a személyre szabott vizsgálat mondja meg precízen, hogy a tiédet lehet-e korrigálni. Azt érdemes akkor is elvégeztetni, ha az állás már elment, mert legalább tudod, mi a helyzet. A vizsgálat maga nem olyan nagy összeg.

2020. dec. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen kérdeztem a szemüveget, de sajnos nem lehet úgy. Viszont jófejek voltak mert ajánlottak egy másik munkakört egy hasonlót és ehhez nem kell más csak sima orvosi.

Engem most a jogosítvány aggaszt kicsit.

Mondjuk szinte mindenhol azt olvasom, hogy megadják és lehet B-s jogosítvány így is.

2020. dec. 16. 10:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Talán kezdjük azzal, hogy vagy 8-10 féle színtévesztés létezik. Nem mindegy melyik és mennyire.
2020. dec. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9, Eddig pont erről volt szó.
2020. dec. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!