Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az ellatásilánc-menedzsment...

Az ellatásilánc-menedzsment msc szakot elvégzettek közgazdászok lesznek?

Figyelt kérdés

A szakleírásnál nem szerepel, hogy közgazdász, viszont vannak olyan szakok amelyeknek a meglátásom szerint kevesebb köze van a közgazdászsághoz, mégis a megnevezés ott van az oklevélben.(fenntartom a lehetőségét annak, hogy tévedek.)


Kutatási menedzser : közgazdász


[link]



Ellatásilánc menedzsment:


nem közgazdász


[link]



Mi alapján változik ez? Ki nevezheti magát közgazdásznak jogosan?


Számít valamit?



2022. jan. 15. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ezen vagyok, szerintem nem közgazdász, hanem logisztikus.
2022. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Nem. Én a gazdálkodás-menedzsment, marketing és ehhez hasonló szakokat sem nevezném közgazdásznak...

Igazi közgazdász pl aki az alkalmazott közgazdaságtant végezte el.

2022. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én jelenleg másod éves hallgató vagyok ezen a szakon.


Ez a szak a gazdálkodástudományok közé tartozik, tehát igen, közgazdász leszel ellátásilánc-menedzsment szakon, hiszen a legtöbben eleve közgazdász alapdiplomával jelentkeztünk erre a szakra. Mérnökök közül legtöbbször közlekedésmérnökök vagy logisztikai mérnökök jelentkeznek erre a szakra, akik műszaki Msc helyett inkább egy gazdasági Msc-t választanak, hogy a szükséges vezetői és gazdasági szemléletmódot is megkaphassák.

Nem tudom, hogy ők ezek után mérnökként vagy közgazdászként vagy mérnök-közgazdászként hivatkoznak-e magukra, mindenesetre szerintem ilyenkor az alap diploma a meghatározóbb. Tehát, ha az alapod is közgazdász akkor ezzel ugyan úgy közgazdász maradsz. Ha mérnök vagy akkor pedig hivatkozhatsz magadra úgy, hogy mérnök-közgazdász.


Más szakról szerintem nem nagyon lehet bejutni erre a mesterképzésre.

2022. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Műszaki menedzser BSc képzésről a bemeneti kreditekből 60/50 megvan a maradék 10 az jog (munkajog pl) amit lehet pótolni szabadon választott tantárgyakkal.
2022. jan. 24. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:

A műszaki menedzser bsc képzéssel az az egy gond van, hogy egy borzasztóan vegyített képzés. Egyszerre gazdasági és műszaki, de nem annyira gazdasági, hogy közgazdásznak valld magad és nem annyira műszaki, hogy mérnöknek. Alapból ezzel a diplomával szerintem műszaki szakember vagy ahogy a szak neve is mondja műszaki mendzser, az egyetemek sem igazán tudnak jelenleg mit kezdeni ezzel a szakkal, sok helyen a gazdaságtudományi karon van, sok helyen pedig a műszaki karon. Szerintem egyébként az ellátásilánc-menedzsment oklevél után nyugodtan hivatkozhatsz magadra közgazdászként, ebbe senki nem fog belekötni. Igazi közgazdász képzések egyébként Bolognai rendszer előtt voltak. Azóta igencsak felvannak darabolva. Például egy pénzügy-számvitel Bsc-s Marketing Msc-s emberke ugyan olyan értékű közgazdásznak számít, mint pl egy emberi erőforrás Bsc-s Vezetés és szervezés Msc-s emberke, pedig sosem tanulták igazán ugyan azt, sem alapképzésen, sem msc-n.


Ezt inkább úgy mondanám, hogy a vegyész mérnök is mérnök, a gépész mérnök is mérnök és az építész mérnök is mérnök… stb. Mégis teljesen mást tanulnak és más a feladatuk.


Szóval igen, Ellatasi Msc-vel hivatkozhatsz magadra közgazdászként. Maximum úgy is rákérdez valaki aki ért hozzá, hogy “Milyen szakos közgazdász vagy”?

Aztán maximum elmondod. A többi meg úgy sem ért hozzá. :)

2022. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Azt kihagytam, hogy a kutatasi menedzsmer msc-t egyetlen egyetem sem tanítja jelenleg. Sok kiöregedett, már nem létező msc-van a felvi.Hu-n.


Jelenleg létező msc-k:


Ellátásilánc Msc

Marketing Msc

Pénzügy Msc

Számvitel Msc

Vezetés és Szervezés Msc

Vállalkozás fejlesztés Msc

Nemzetközi gazdálkodás Msc


De szerintem a legnagyobb valószínűséggel műszaki területről Ellátásira tudsz a legkönnyebben bejutni, mert ez a szak áll a műszaki szakokhoz a legközelebb.

2022. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!