Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Stewardess szeretnék lenni,...

Stewardess szeretnék lenni, mi szükséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 12.es vagyok, már beadtam a jelentkezesemet egyetemre és okjra is ha nem jönne össze de stewardess szeretnék lenni kisgyerek korom óta, angolbol C1 nyelvvizsgam van es jól is tanulok. Magas is vagyok meg vekony is. Tetkom mondjuk van de kicsi. Gondoltam elmegyek toborzásra meg ilyenek, szerintetek jó szakma, ha már régóta ezt szeretném? Imádok utazni is meg minden

2022. márc. 1. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem nézed meg, hogy mik a feltételek? Minden stewardess képzésnél levan írva. Egyébként a C1-es papír csak akkor ér valamit, ha tényleg tudod használni, de azt majd ők kiderítik úgyis, egyébként dekoratívnak kell lenni, mégha ez így túl válogatósnak is hangzik, de minden szürke egeret nem vesznek fel a komolyabb légitársaságok. A tetoválás meg a helyétől függ főleg. Nagyon látható helyen, kirívó tetoválás kizáró ok, komoly helyeken.
2022. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Csak az angol nem mindenhova lehet elég, +1 vagy 2 nyelv kéne még, mondjuk német/francia vagy valami egzotikusabb. Minél több nyelvet beszélsz, annál jobban nőnek az esélyeid is. Ha már középfokon beszélsz egy nyelven azt már értékelik.
2022. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom használni igen. Voltam külföldön tanulni suli keretein belül 1 hónapot, ahol úgy beszéltem végig. Nem tartom magam szürke kisegernek de nem is vagyok a társaság középpontja se, de ha valami bajom van vagy bármi akkor szólok, értitek.


Németet tanulok mellette, majd szeretnék nyelvvizsgat de sajnos az meg elég majd lesz csak😂


Amugy a felkaromon van egy kis szív benne a kutyám.


Es köszönöm nektek:)

2022. márc. 1. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Tetoválás nem látszódhat ki az egyenruhából. Ha nem látszódik, nem érdekel senkit, de ha igen, bukta, nincs olyan, hogy “de hát ez kicsi” és elsminkelni sem lehet.

Angol az elég egy Wizzairhez, Ryanairhez. Ha nívósabb céghez akarsz kerülni, akkor még legalább egy idegen nyelvet célszerű beszélni magas szinten, bizonyos nemzeti légitársaságok meg elvárhatják az adott ország nyelvének ismeretét (is).

2022. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi! Ha hosszú ujjú inget viselek akkor nem látszódik, max rovidujjut nem fogok vagy mindig zakoval
2022. márc. 13. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Légiutas-kísérőként dolgozom. Jó szakma, de a covid rámutatott, hogy annyira nem fix és teljesen kiszámíthatatlan. Egyik napról a másikra elveszítheted a munkádat, emiatt nagyon sokat is idegeskedtem az elmúlt 2,5 évben. Szerencsére meg tudtam tartani az állásom. Nálunk 50%-os leépítés volt.


Az angol elég tud lenni a legtöbb helyen. Most nagy hiány van mindenhol. Lufthansa-nál alapból kell az angol és a német, de úgy tudom, hogy az angol az elég már, csak menjen már valaki oda is.

Fapadosoknál (Wizzair, Ryanair, EasyJet, stb...) elég az angol. Kezdésnek jó a Wizzair is.

Emirates, Qatar, Etihad, FlyDubai: elég az angol, de ezekhez nagyon nehéz bekerülni.

A LOT budapesti bázisára is elég az angol, de viszont a varsói bázisra már kell a lengyel nyelvtudás is.


Részletes követelményeket a légitársaságok oldalán találsz meg.


A tetkó nem okozhat gondot, ha az egyenruhád eltakarja.


Most elsősorban egy érettségire lenne szükséged és csak utána tudsz felvételizni.


Ha gondolod, akkor írj privátban, ha lenne több kérdésed.

2022. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!