Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az okj-s képzés szakmunkás...

Az okj-s képzés szakmunkás képzettségnek felel meg?

Figyelt kérdés
És ahol az a követelmény, hogy legyen felsőfokú végzettségem, akkor érek egyáltalán valamit az okj-val? Felvesznek vele egyáltalán valahova is dolgozni vagy hiába kezdtem el csinálni?
2008. dec. 17. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A felsőfokú végzettség főiskolai vagy egyetemi végzettséget jelent. Sajnos nem valószínű, hogy az OKJ-s bizonyítványt elfogadják, ha a felsőfokú végzettség a követelmény. De természetesen vannak olyan munkakörök is, ahova nem kell a diploma, hanem szakképzett dolgozó kell, oda jó az OKJ-s végzettség. Mindenképpen javaslom, hogy legyen valamilyen szakmai végzettséged, még akkor is, ha tovább szeretnél majd tanulni, mert "sima" érettségivel szinte semmire se lehet menni.


-falcon-

2008. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az OKJ szó ezt jelenti:Országos Képzési Jegyzék.

Ezzel jelöli a suli,ahol végezted az évfolyamot, illetve ahol vizsgáztál, hogy olyan szakot végeztél, ami ebben a listában benne szerepel.

Ahol felsőfokú végzettséget írnak, az valószínűleg diplomás végzettséget takar.

Nekem is van egy irodavezetőim (szintén OKJ-s), mikor meghallják, akkor senkinek se az esik le elsőként, hogy "irodakukac"-képző, hanem az, hogy "túlképzett vagyok".A neve miatt,könyörgöm!

Attól függ, mit végzel, vannak életképes szakmák, amikkel el tudsz helyezkedni.

2008. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Most csinálom közbe az egyetemet, még egy évem van hátra, de félek hogy nem fogok semmit sem érni egy magyar szakos diplomával. Ezért most elkezdtem egy kereskedő, boltvezetői tanfolyamot.
2008. dec. 17. 16:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nos ha valahol felsőfoku végzettség a követelmény, az még nem jelenti azt hogy OKJ-val semmi esélyed, hiszen vannak felsőfokú szakképzést biztosító OKJ-s szakmák is.
2008. dec. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj, már bocs, de lehet, hogy többet érsz vele, mint a diplomával - szomorú, de ez van.

Ráadásul, amit Te tanulsz, széles körben alkalmazható, a kereskedelmen belül számos helyen.

Ezzel a végzettséggel eladói is, üzletvezető is lehetsz.

Elcserélném az érettségimet, ha tehetném egy ilyenre, mert több esélyed van a munkaerőpiacon, mint az érettségivel.

2008. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom meg hogy felsőfokú szakképesítést biztosít-e ez a kereskedői szakma?
2008. dec. 18. 08:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Onnan tudod meg, hogy megnézed az OKJ-s számát. Ha 55-tel kezdődik, akkor az felsőfokú szakképzés.


-falcon-

2008. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

33 341 01 0000 00 00

Akkor gondolom ez csak középszintű.(?)

2008. dec. 18. 11:10
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, utánanéztem, ez középfokú. Jó hogy mire elvégzem rájövök hogy pontosan mire is jelentkeztem:)

De nem is láttam kereskedő tanfolyamból felsőfokút az interneten meghirdetve.

2008. dec. 18. 11:15
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez középfokú. A rendelet szerint a kezdő két számjegy alapján:


33 Fizikai munkát igénylő munkakör betöltésére jogosító középszintű szakképesítés, mely a szakmai és vizsgakövetelményben meghatározott bemeneti kompetenciákra vagy a tizedik évfolyam elvégzésével tanúsított iskolai végzettségre épül.


A "sima" kereskedői szakmák 31-es, 33-as, 51-es vagy 52-es kezdetűek. Egy-két 55-ös is van, de azok kereskedemi menedzseri jellegű szakmák (55 345 01).


-falcon-

2008. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!