Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Bioetikai esettanulmány? Mi a...

Bioetikai esettanulmány? Mi a fenét jelent ez?

Figyelt kérdés

Az utolsó pillanatban kaptunk egy üzenetet az egyetemről, hogy az egyik tantárgy teljesítéséhez esettanulmányt kell csinálni. Semmi más utasítást vagy bármit, hogy ennek egyáltalán hogy kellene kinéznie, nem kaptunk.

Ez minden:


1. A választott esettanulmány rövid, tényszerű bemutatása.


2. Az esettel összefüggésben sérülnek/érvényesülnek-e a bioetikai alapelvek?


3. Ön hogyan orvosolná az esettanulmányban felmerülő etikai kihívást?


Tehát az internetről kell esetet szereznem ,vagy írjak egyet?

A témák amik lehetnek: Eutanázia, donor program, abortusz. Ezekben a témákban még az interneten sem találtam esetet.


Van bárkinek valami ötlete, hogy kezdjem el?

Előre köszönöm a válaszokat.



2022. máj. 15. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

:DDD

Ez a "vagy írjak egyet" elég röhejes. Természetesen keresni kell egy esetet. Ha te ebben a 3 témában összesen nem találsz egy esetleírást az interneten, akkor nem érdemled meg, hogy akármilyen tárgyból akármilyen egyetemen átmenj!

2022. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te mit keresel az egyetemen akkor, ha minimum fél éve tanulod ezt a tárgyat és mégis fogalmad sincs róla?


Tudod egyáltalán, hogy mi az a bioetika? Meg tudnád mondani az alapelveit?


Tényleg nem tudod, hogy mik a felsorolt témákhoz kötődő erkölcsi dilemmák?


Van fogalmad arról, hogy mit jelent az esettanulmány? Tényleg még soha nem is hallottál ilyenről?



Példa a térképészet témakörében:


A fekete-fehér földgömb a Föld kicsinyített, arányos modellje.


A "Pontosság-hívők" alapelvei szerint ez a modell helyes, mivel minden ország, kontinens, tenger és óceán szerepel rajta. Azonban nem látjuk rajta a domborzatot, a Földnek nem szabályos gömb az alakja és igazából nem fekete-fehér színű.


A felmerülő problémák véleményem szerint könnyen orvosolhatóak: ki kell adni a földgömb egy új verzióját, melyen világosan látszik és kitapintható a domborzat, az adott területeket a megfelelő, természetben előforduló színűkkel kell feltűntetni, továbbá mellőzni kell a helytelen gömb-formát.

2022. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapja meghalt egy lengyel nő a túl szigorú abortusztörvény miatt. Tessék, olvass utána.
2022. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hűha

Valószínűleg rosszul tettem fel a kérdést... De ha tudtam volna, hogy ezt kapom érte...

Egyikőtöknek sem vagyok hajlandó bizonygatni, hogy mi keresnivalóm van az egyetemen. Nem a szép mosolyomért vettek fel.

Bár megkaptam a kérdésemre a választ (kicsit többet is, mint kellett volna), a negatív véleményetek teljes mértékben átjött.

Sajnálom, hogy így vélekedtek, mert jogtalannak érzem.

Köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 15. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!