Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan válasszam ki, hogy...

Hogyan válasszam ki, hogy ötödévre CAD/CAM infóra, vagy műszaki infóra jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Iskolámban ez a két lehetőség van az ötödévi továbbtanulásra, egyikre biztos mennék.


Az a probléma, hogy nagyon egyik szakról se tudok sokat, és nem tudom melyik állna hozzám közelebb, ebben szeretnék segítséget kérni. Jövő hét pénteken kell választanom, hogy melyik szakra menjek.


Annyit tudok, hogy a CAD/CAM infónál van ösztöndíj is, kb 200k forint értékbe.


Vannak esetleg olyanok, akik tudják milyen ezeknél a szakoknál a képzés, vagy esetleg jártak valamelyik szakra? Ha igen, akkor bármilyen információt nagyon megköszönnék!



2022. jún. 14. 16:26
 1/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Inkább egyetemre mennék.
2022. jún. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyetemre ugyanúgy tudok menni miután elvégzem az ötödévet, nincs semmi összefüggés
2022. jún. 15. 14:35
 3/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Annyi összefüggés van, hogy felesleges időpazarlás az ötöd év ha egyetemre mész.
2022. jún. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem látom, hogy miért lenne felesleges, de azért mondhatnál magyarázatot. Megismerkedek egy olyan tantárggyal, amivel egyetemen sose fogok foglalkozni, és több lehetőségem lesz a jövőben munkaválasztásban.


Amúgyis ebben az évben már késő lenne jelentkeznem egyetemre, főleg hogy a kötelező szakmai emeltet is majd ebben az évben csinálom meg.

2022. jún. 15. 16:03
 5/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Akkor válaszolok:


Mindegy melyikre mész, mindkettő életképtelen.

2022. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a teljesen értelmes válaszodat.


Már harmadjára szarozod a szakokat amiket leírtam, de még mindig nem fejtetted ki értelmesen, hogy miért.


Ha nincs értelmes válaszod valamire, akkor kérlek ne írj semmit. Köszi :)

2022. jún. 15. 18:43
 7/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Egyik ősöm gépészmérnök, CAD/CAM technológusként dolgozik. De nyilván diplomával. Megkérdeztem, hogy technikusi végzettséggel lehet valamire menni. Azt mondta, hogy gépkezelőnek plusz pont, többre egyáltalán nem jó. Egyszerűen annyira szar a magyar oktatás, hogy nem kapsz versenyképes tudást. De nem, hogy versenyképeset nem kapsz, hanem elég versenyképtelent sem. Egy középiskola amit 5 év alatt megtanít mondjuk szakmából az az egyetemen 1 félév. Volt egy munkatársam aki elvégezte ezt az OKJ-t és el tudott vele helyezkedni? (Nem, Szegeden van egyetemen)


Én szoftverfejlesztőn tanultam és egyből mentem egyetemre Mérnökinfóra, nem maradtam ötödévre. Januárban, az első egyetemi félévem végén lett annyi tudásom mint amennyit az ötödéven maradtak év végére összeszedtek.


Műszaki infó se hiszem, hogy nagyon eltérne ezektől. Fake szakok ezek. Én műszaki infóra mennék.


Zsírosnak tűnhet az a 200.000 forintos ösztöndíj de egyetem mellett diákmelóval ennyit bárki röhögve összeszed.

2022. jún. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt hittem válaszoltam már, most látom hogy nem, de köszi a válaszod! Még tudok módosítani szeptemberig, de valszeg CAD-CAM et választok, mert műszaki infót se mondod jónak, illetve legtöbb haver arra megy.


Hátha megtetszene ez a tervezgetés, arra talán jó lesz ez az egy év, hogy bemutassa nagyjából a szakmát. Műszami infón fogalmam sincs mi van, neten sincs sok infó a szakról.

2022. aug. 6. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!