Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elsősegély vizsga e-titan-al?

Elsősegély vizsga e-titan-al?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elkezdtem a KRESZT-t e-titanon, hozzá rendelem az eü tanfolyamot is (ami szintén e-titanon van)

szinte végeztem az összes fejezettel, most jönnek a vizsga fejezetek.


De viszont felmerült bennem a kérdés, hogy mégis hogyan készít fel ez a tanfolyam, a gyakorlatra? Értem ezalatt, hogy a kötéseket, fogásokat, stabil fektetest, stb hogy fogom megtanulni e-titanon.


(értem én az alternatívákat, nézek róla videót, itthon elgyakorlom stb... de most komolyan... utólag kiderült, hogy a vörös kereszt is indit tanolyamot, ami ugyanannyi/olcsóbb is, mint az e-titanos


2022. júl. 3. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

A vöröskeresztes tanfolyam pár alkalmas, az e-titánon viszont bármikor vissza tudod nézni az anyagokat. Persze a netről a gyakorlati dolgokat nehezen tudod elsajátítani.

Egyébként meg nem kötelező az eü tanfolyam a vizsgához.

2022. júl. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az elsősegély az, aminél hasznos a jelenlét. Újraélesztésnél (amit kötelező bemutatni) a mellkaskompressziókat erősebben kell nyomni, mint azt gondolná az ember.
2022. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
#2, újraélesztést nem kötelező bemutatni.
2022. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 De az, pénteken vizsgáztam. Az értékelőlapon rajta is van, mint kötelező elem. Jelenleg a betegvizsgálat és a mellkaskompresszió kötelező, a befújás nem az. (Meg ugye a stabil oldalfektetés)
2022. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4-es Azt megtudod nekem mondani, hogy az egész vizsgafolyamat hogy néz ki?
2022. júl. 4. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bemész,köszönsz, odaadod a jelentkezési lapot, meg a személyidet. Mi 3-an mentünk be, lehet ti 4-en vagy csak 2-en lesztek. Az egyik ember bemutatta az újraélesztést, addig én meg a másik ember a stabil oldalfektetés csináltuk egymáson, majd mi is bemutattuk az újraélesztést. Mindenki húzott 1 tételt (ami ugye A és B részből áll), majd elmondta. Vizsgabiztostól függ, hogy miért buktat és mit vesz komolyan. Alapvetően az újraélesztés előtt megkérdezed, hogy biztonságos-e a helyszín, meg a tételnél mondod, hogy gumikesztyűt húzok. Az én vizsgámnál ezzel nem foglalkoztak, és a B tételt sem kérdezték senkitől, de inkább legyél alaposabb, mert egy szigorú vizsgabiztos simán meghúzhat ha a helyszín biztonságával nem foglalkozol.
2022. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!