Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik Természetgyógyász...

Melyik Természetgyógyász tanfolyamot válasszam?

Figyelt kérdés

Szeretnék Természetgyógyászatot, majd Fitoterápiát tanulni, viszont normális véleményt egyik tanfolyamról sem találtam. Akik tanulták az előbbieket, Ti hol tanultatok? Ismertek olyan képzéseket, amik hosszabb idejűek, nem 3 hónap alatt akarják átadni a rengeteg tudást?

A kérdésekre kérek választ, akik szerint humbuk meg kuruzslás, az ne itt vesztegesse a drága idejét.



2022. júl. 6. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Már pedig az egész mágia, semmi tudományos alapja nincs, így nem is nagyon lehet mit ott megtanulni. Körülbelül pont annyit ér, mintha hasraütésszerűen mondasz valamit (akár betegséget, akár "terápiát")
2022. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Én elkezdtem egy ilyen képzést és sajnos azt kell mondanom, hogy lehet, hogy külföldön komolyabban veszik, de Magyarországon ez a szakma nagyon gyerekcipőben jár. Végül nem is mentem el a záróvizsgára, mert azt éreztem, hogy nem tanultunk semmi olyat, amivel ténylegesen segíteni tudnék másoknak. Nagyon kevés a tananyag, amit megtanítanak. Nem elég egy segítői praxishoz. Most felmerülhet benned, hogy biztosan rossz iskolába jártam és tuti vannak jobbak. A helyzet az, hogy fix a tananyag minden suliban. Minden suliban ugyanabból a tankönyvből kell vizsgázni.


Én azt javaslom, hogy Magyarországon semmiképp ne természetgyógyász képzést végezz, hanem vannak más, minőségi szakmák hasonló területen. Gondolok itt pl. a jógaoktatói szakmára, aminek nagyon jól felépített képzései vannak itthon és sokkal holisztikusabb tudást ad mozgásról, táplálkozásról, lélektanról, filozófiáról.

2022. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
69%
Nem természetgyógyász, hanem a Funkcionális Medicina hazai képviselje, tanára, mentora Kokavecz Katalin. Ha valamit, azt érdemes tanulni. Még belgyógyászok is járnak hozzá, akik megunták az akadémikus orvoslás gyakran lemaradó, jobbára csak tüneteket kezelő működését.
2022. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: köszönöm szépen a véleményed, sajnos ezt sok embertől hallom..a tankönyv esetleg beszerezhető valahol?

3. válaszoló: megnéztem az ajánlásod, valami elképesztő.. elgondolkodtam rajta erősen, hogy befeketetek a képzésbe.

2022. júl. 12. 23:03
 5/6 anonim válasza:
Kérdező, elkezdted? Ha igen, hol? En is gondolkodom rajta
2022. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kamu, ha nem kamu azért millió feletti állásajánlatokkal keresik őket.
2022. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!