Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Programozásban vagy informatik...

Programozásban vagy informatikában jártas személyektől szeretnék tanácsot kérni, hogy miként kezdjem el képezni magam, hogy dolgozhassak a tervezett adattípusokkal?

Figyelt kérdés

A terveim szerint legkésőbb jövőre olyan témával szeretnék foglalkozni, amelyek geolokációs adatok feldolgozását is magába foglalják. Gondolok olyan adatokra, mint mobilcella, gps (pl. navigációs rendszer) vagy amit az adataggregátor cégek gyűjtenek, bár az nem reprezentatív, közösségi média adatok pl. geotag-el ellátott tweetek elemzése.


Azzal képben vagyok, hogy melyiket jellemzően mire használják a kutatók és azt is tudom én mire használnám. Nagyrészt rendelkezésre is állnának adatok, bár a mobilcellát a gdpr és egyéb tényezők miatt hanyagolnám és inkább a szabadon elérhető adatok felé terelném magam.


Ehhez szeretnék tanácsot kérni, hogy tudjam használni ezeket a programot miként érdemes elkezdeni képeznem magam?

Azt sejtem, hogy egy év alatt egyedül nem fogok programozó lenni, de ha nem nulláról indulva állnék ott ahol állni szeretnék jövő ilyenkor, akkor már egy elméleti alap is segítség lenne.

Vagy, ha tudnám miként kell használni a twitter streaming api-t, ha már szabadon hozzáférhető adatokról is beszéltem.


Persze most keresgélhetnék magamtól, de hasznosabb szerintem, ha hozzáértő tanácsával kezdek neki ennek a folyamatnak.


Köszönöm szépen előre is az építő jellegű hozzászólásokat.


2022. júl. 8. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyelőre ne geolokációval foglalkozz, hanem tanuld meg a programozás alapjait. Algoritmusok, adatszerkezetek, stb. Válassz egy programnyelvet és azon keresztül ismerd meg őket. Pl.: python, java, stb. Érdemes pár udemy kurzusra beruházni, hogy legyen valami menetrend és ne véletlenszerűen tanulj dolgokat.
2022. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet.


Igen ilyesmi terven vagyok én is, hogy érdemes az alapoktól rendezetten haladni. Magukkal az adatokkal legjobb esetben is 3 év múlva kellene dolgoznom csak szeretnék már a jelentkezésre egy alapot.

Hiszen hiába nem programozói terület ez mégis megkerülhetetlen később.

2022. júl. 9. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!