Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Valóban reális és jól fizető...

Valóban reális és jól fizető munka a programtesztelő?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam erről egy cikket, de az állást megelőzö és állást ígérő pár hónapos tanfolyam legalább egy millió forint. És azt állítják nem kell diploma, idegen nyelv tudás se, de előny.
2022. aug. 31. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Reális és jól fizető munka, de szakirányú diploma kell hozzá.
2022. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Abszolút nem kell hozzá diploma.
2022. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy lepontozol még nem lesz igazad. Nem kell hozzá diploma, ezért is virágzanak a programozó bootcamp-ek.
2022. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak én pontoztalak le szemmel láthatóan, és de, igazam van. Ilyen munkára normális cégek jól képzett szoftvermérnököt vesznek fel.
2022. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Talán furcsának hangozhat a számodra, de nem csak neked szólt hanem a többi olyannak is aki nem ért a témához.


Szoftverteszteléshez szakirányú diplomás végzettség? Hogy wtf teccik mondani kérem? A szoftvertesztelés nagyjából betanított munka nem is véletlen, hogy erre fókuszálnak a bootcamp-ek is. Nem tudom számodra mit jelent a 'normális' cég de én kb 7-8 embert ismerek személyesen aki bootcamp-ből lett tesztelő. Biztos nem normális cégeknél! Ja de...

2022. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Szoftverfejlesztő cégeknél fontos rész a tesztelés, rengeteg tesztelő csapat dolgozik pont úgy minta fejlesztők.


Általában akár egy bootcamp elég hozzá vagy OKJ. Sőt szerintem még ha bemész az utcáról egy céghez és tudod mik a SOLID elvek felvesznek és betanítanak.


Ugyanakkor ez tényleg ilyen kódoló robot állás, nem "tesztmérnöki" ahhoz hogy mondjuk tesztmérnök legyél érdemes egy diplomát csinálni vagy eltölteni pár évet egyetemen.


Csak, hogy konkrétumot mondjunk, egy tesztmérnök gyakornok olyan 280.000 forint nettot kap 160 óráért úgy, hogy még egyetemre jár.

2022. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!