Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyire kellene az adózásért...

Mennyire kellene az adózásért aggódnom, ha angolórákat akarok adni?

Figyelt kérdés

Egy kis kontextus:

19 éves vagyok, másodéves egyetemista. Éppen álláskeresésben vagyok és gondoltam, ha már úgy is tudok angolul, miért ne korrepetálhatnék, készíthetnék fel embereket nyelvvizsgára.


Gondoltam, hogy az egyetemen és a helyi gimikben kiragasztanék néhány hirdető lapot, esetleg felraknám magam egy netes hirdető táblára.


Mit gondoltok, ez működhet? Kellene adóznom? Ha igen, hogyan?



2022. szept. 4. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:
54%
Ne aggódj, a legtöbb magántanár "feketében" csinálja ezt amúgy is, azaz nem adózik, mert egyrészt hogy ezek az órák tényleg pénzért történtek meg, és nem szívességből, nehéz bizonyítani (készpénzt szoktak többnyire kérni mindenhol, annak nincs nyoma), másrészt ez nem egy termék, ami jó vagy hibás, és vissza lehet vinni. Szóval gyakorlati szempontból nincs miért aggódni. Jogi szempontból itt valaki leírta 2 hosszú kommentben, még 2014-ben ugyan, de feltételezem sokat nem változott: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..
2022. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!