Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Csőhálózat szerelő 4hónapos...

Robopat kérdése:

Csőhálózat szerelő 4hónapos szakképzéssel lehetek vízvezeték szerelő?

Figyelt kérdés

2022. szept. 21. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a fax, jó hogy nem 1 hónap alatt lehet szakmát szerezni🤦 menj rendes szakmát tanulni vagy technikusit annak több értelme van
2022. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jogilag lehetsz, egy ilyen képzés papíron ugyan arra jogosít fel mint egy "rendes" szakképzés.
2022. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

51 éves vagyok. 15 évesen kezdtem a szakközepet Karbantartó Gépszerelő Géplakatos szakmában, BKV ösztöndíjjal, vagyis 4 és suli után, felszabadulás után a BKV Mozgólépcső Szakosztálynál kezdtem. Iskolás diákként több BKV telepen is megfordultunk. Buszgarázsok, Metró, Központi TMK üzem, Mozgólépcső. Három hónapig jártunk forgácsoló tanfolyamra a gyakorlati időnkben, majd három hónapig hegesztőire is. A legtöbb ember el sem tudja képzelni, milyen sokoldalú, sokrétű szakma ez.

Ha beleszámolom a diák éveket, akkor 36 éve gyűjtöm magamba a tapasztalatokat. Persze, tovább tanultam, diploma, egyéb szakmák, számtalan tanfolyam, egy részük kapcsolódik az alap végzettéghez, a többi az újabbakhoz. Ennek ellenére szinte minden nap tanulok valami újdonságot! Törekszem a fejlődésre, a világ újdonságainak követésére.

Aki kezdő azt hiszi hamar megtanul mindent, akinek már van némi tapasztalata, már látja ez nem olyan egyszerű, aki évek óta dolgozik, ráébred, soha nem lesz elég jó!

4 hónapos képzés! Ennyi idő alatt azt tudják megtanítani, miként mutatkozzunk be az ügyfélnek vagy az állásinterjún. 4 hónapos tanfolyamon talán azt el lehet mondani, miként írjunk önéletrajzot, de a motivációs levélhez már élettapasztalat kell.


Jómagam kb. 10 éve értem el, hogy mindenki úgy hívjon a cégnél A mester. Nem tudnám megszámolni, hány diákot, kezdő fiatalt, gyakornokot tanítottam, de mindegyiknek elmondom, nincs olyan ember, aki mindent tudna, így akitől csak tudnak lessék el az okosságokat. Innen egy kicsit, onnan egy kicsit. Idővel kialakul a saját stílusuk, amit jóesetben szintén elfognak lesni tőlük majd a kezdők.


Egy lényeges: 4 hónapos tanfolyam után senki ne kezdjen önálló munkába! De 3-4 éves iskola után sem! Pár év segéd, vagyis gyakornoki állás után próbálkozhat.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

2022. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!