Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Zenetanárváltás. Ki mit gondol?

Zenetanárváltás. Ki mit gondol?

Figyelt kérdés

Ez a harmadik évem a mostani zongoratanáromnál. Előtte, kb. 5-6 évvel ezelőtt egy másikhoz jártam, de abbahagytam két év után. Az azonos iskolában kezdtem újra a zongorázást, de a régi tanáromnál nem volt hely akkor éppen.

A régi tanárom kedves, türelmes, lelkesítő volt, habár akkor nekem nem volt türelmem a zenéléshez. Nagyon jó szakember, emberileg páratlan, humoros, tanárnak kiváló.

A mostani is nagyon jól képzett(mint előadó!), de tudtommal nincs tanári végzettsége. Ez, úgy érzem, meg is látszik. Ugyan meg tud mutatni nagyon sok dolgot, ez pozitív, meg esetleg az ambiciózussága is motiváló. Ennek ellenére úgy érzem, folyton ismétli magát, nem látja be, h felfogtam valamit, annak ellenére, h még nem tudom úgy játszani, nem veszi figyelembe az én fejlődési szintemet, ütememet. Általában csak szidást kapok ( persze nem durva értelemben): ez nem jó, az nem jó, amaz nem jó. Én ezt megértem, mivel magával szemben is maximalista és a végtelenségig precíz, nekem azonban mind a kedvem, mind az önbizalmam kezd elmenni az egésztől, habár tudom, ez csakis a tanár miatt van, hiszen alapból szívesen zenélgetek. Emberileg is értékelem, de úgy gondolom, ő csak is előadónak (lenne) jó, nem tanárnak. Nagyon hiányzik a biztatás, visszajelzés; a megfogható, módszeres tanulás, nem csak a dirrdurr mentalitás. Én a saját örömömre akarok zenélni, nem zenész akarok lenni, ezért sem értem, miért kell mindent ennyire szigorúan, maximalistán megkövetelni.


Mit tegyek: érdemes leváltani ezért? És ha igen, ugyanabban az iskolából járjak másik tanárhoz? Mert nehéz is lenne számára megmagyarázni, miért akarom leváltani.


2010. okt. 1. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
De miket játszol? Hány éves vagy?
2010. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, 5 évem zongorából, klasszikusokat(értsd klasszikus, romantikus, barokk) játszom egyelőre. A régi tanárnál elvileg jazzt lehet, de ha jól tudom, azt csak az alapképző elvégzése után.
2010. okt. 1. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Én debreceni vagyok és jelenleg tanárt váltok mert ahhoz akihez járok az nem igazi tanár :S Szintin tanulok zongit, ami nem a legjobb dolog. Hát én annyit fogok mondani, hogy köszönök minden jót, viszontlátásra.
2010. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
én is most váltom le a zenetanáromat (igaz, én hegedűre jártam) nekem is kb ugyanez volt,és ráadásul mindig azt mondta ,hogy "figyelj már azzal a négy szemeddel,,(szemüvegem van) meg ezeknél sokkal durvábbakat.. és ezek, nekem nagyon elvették a kedvemet az egésztől.. (13 éves nagyon érzékeny lány vagyok..és ezt a szüleim is elmondták neki) de én simán belemondom majd a képébe, hogy mostantól zongorára szeretnék járni, mert jobban tetszik (már) az a hangszer, és az vette el a kedvem, hogy órán ordibált rám, és szemét volt (nem csak velem, minden diákjával), ha szar tanár, akkor mond meg neki, ne kíméld, mert akkor a köv. diákjaival is ilyen lesz.. :/ egyébként megkérdezhetném, hogy mért olyan rossz ha csak szintin tanítanak? (csak mert jól jönne ez tanárválasztáskor..) remélem segíthettem..(:
2011. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szinti meg digitális zongora közt sok a különbség. A szintinek teljesen más billentyűi vannak, egy kicsivel szélesebbek, és kisebbek (ez hülyén hangzik, de figyeld majd meg egy zongora, és egy szinti billentyűit!). Hangzásban is jó sok különbség van. Ha leírod milyen hangszerrel tanulsz/van otthon, szívesen mondok róla véleményt.
2011. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!