Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nct akadémián szeretnék...

Nct akadémián szeretnék elvégezni egy cnc programozó képzést.Most gépgyártás technológiai tecnikus végzettségem van.Megéri elvégezni egy ilyen képzést hogy el tudjak menni egyedi gyártásba programozni?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 22:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg cnc gépkezelő vagyok szériagyártásba.De szeretnék tovább lépni.
2022. dec. 27. 22:26
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne...
2022. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm is elvégzett tanfolyamokat az NCT akadémián, alapvetően pozitív tapasztalataik voltak. Elég gyakorlat orientált képzéseik vannak, jó alap lehet. Viszont nem teljesen egyértelmű nekem mivel szeretnél foglalkozni pontosan, egyedi alkatrészeket gyártani CNC-n vezérlőn programozva, vagy programozó technológusként másoknak programokat írni?
2022. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
CNC programozóként vezérlőn illetve cam-szofverrel.És a tanfolyam elvégzése után el tudtak helyezkedni mint programozó?
2022. dec. 28. 13:51
 5/12 A kérdező kommentje:
Láttam hogy van nct akadémián 1 éves cnc programozó qképzés ami tecnikus végzettségre épül.
2022. dec. 28. 13:55
 6/12 A kérdező kommentje:
*technikus
2022. dec. 28. 13:57
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltam ebbe megnéztem van címkódos programozás és cad/cam , vizsgán is mindkettőt számon kérik.Államilag elismert szakmai bizonyitványt ad.1 évre rövidíthető tecnikusi végzettséggel.Csak attol felek hogy elvégzem és mivel csak gépkezelő vagyok nem fognak felvenni sehova dolgozni.

2022. dec. 28. 14:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
El tudtak, CNC gépen egyedi gyártásban dolgoznak. Van aki mostanra CNC technológus lett. Azt viszont kiemelném hogy G kódban tud valaki programozni az még nagyon kevés, egyedi gyártásnál nem csak az a lényeg hogy le tudd írni a darab kontúrját, az a munka kb 10%-a és a legkönnyebb része. Ami a nagyobb kihívás, kitalálni a megfogást, esetleg készüléket tervezni / gyártani, kiválasztani a megfelelő szerszámokat a feladatra, ezekhez technológiai paramétereket meghatározni stb. Ezek mind olyan dolgok amit gyártás közben tanul meg az ember. Nagyon nagy az ember hiány a cégeknél, biztosan el lehet helyezkedni, de az nem biztos hogy az első megpályázott helyre, keresgélni kell kicsit, több helyre beadni a jelentkezést, de nem csak egy CV-t küldj, hanem írj egy mailt az ügyvezetőnek hogy ki vagy, hogy nagyon érdekel ez a szakma és szeretnél tanulni, fejlődni. A szakmát meg lehet tanulni, de motivált tanulni vágyó emberből kevés van, egy ilyen hozzáállással biztosan lehet munkát találni.
2022. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hány éve dolgozol forgácsolóként, ha szabad tudni? Nem is vagy gépbeállító, csak gépkezelő?

Szerintem egyelőre már az nagy előrelépés lenne neked, ha elmennél gépbeállítónak egy olyan helyre, ahol kisebb szériák és/vagy egyedi gyártás van.

Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de legtöbb helyen kb 10 beállítóra/gépkezelőre kell 1db technológus, vagy talán még rosszabb az arány.

Előbb szerezz komolyabb munkatapasztalatot beállítóként, utána ráérsz pár év múlva feltörtni mint technológus, ha annyira erre vágysz még mindig.

Egyébként egy gépészmérnök bsc-t cad-cam szakirányon többre értékelik a munkáltatók, mint egy NCT-s tanfolyamot, szerintem.

2022. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ahol dolgozom az széria gyártás,itt egy műszakra jut 1 gépbeállitó és kb csak kihalásos alapon lehet abba a pozicióba kerülni.Annyi a feladata hogy ha van több átállás egy műszakba akkor azokat neki kell megcsinálni,programokat ritkán ha van velük gond belejavít egy új szériánál, de van hogy mi gépkezelők is megcsináljuk az átállást..pl ha 1 átállás van egy műszakba.
2022. dec. 28. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!