Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Technikum = emelt érettségi?

Technikum = emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Megkapom az 50 pontot érte?

2023. jan. 3. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem
2023. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem megkapod, de nem egyenlő. Ha feltétel az emelt akkor kell egy emelt.
2023. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dehogy kapja, nem egyforma pont jár a kettőért. És csak akkor kapsz érte pontot (25-öt) ha szakirányú, tehát szak függő mit fogadnak el. Csak egy javaslat, ha kell a pont, tegyél emelt érettségit abból amiből van a technikusid úgy már lesz +75 pontod
2023. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Klasszik 54-55-ös OKJ technikusikkal, szakirányos továbbtanulás esetén és legalább 4-es eredménnyel lehet érettségipontot számolni másképp is. Ha benne van a táblázatban ami a felvi.hu-n van, akkor így is lehet pontot számolni: 4es esetén: 4x80+többlet, 5-ös esetén: 4x100+többlet. Mivel pl az én szakom nem kér emeltet és van is olyan technikusim ami szakirányosan elfogadott, így nekem ez a számítási formula adja a legtöbb pontot ami bőven a volt minimum ponthatár felett van. Felvételi jelentkezésnél, ha hozzáadod az OKJ-t akkor írja is h csak többletpontot jelent vagy felvételi pont is számítható e belőle. Bár aki nem tud értelmezni egy felvi-hu-s leírást, az nem biztos hogy felsőoktatásba való.
2023. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves négyes. Nekem a tanárjaim azt mondják, hogy 45%-tól emelt érettséginek számít (egybevág az egyetemi szakkal). Itt meg azt írják, hogy nem.


A tanár azt mondja, hogy emelt érettségiként is lehet számolni, meg az általad írttal is, a rendszer dönti el, hogy melyik a kedvezőbb.


Én csak a biztosra akarok menni, de megint mindenki az ellenkezőt állítja.

2023. jan. 3. 19:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Hidd el azt amit a tanár mond, ő van benne, nem az itteni okoskódók. :D
2023. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Persze, csak most nem tudom hogyan számítsam a pontjaimat.


Mintha egy emelt érettségit kaptam volna és azt írjam be a pontszámítóba, vagy hogyan? 🤔🤔🤔


Mert úgy mondogatták nekünk, hogy nem kötelező emeltet tenni, mert a vizsgával megkapod.

2023. jan. 3. 19:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, én így tenném. Milyen vizsgád van pontosan?
2023. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Lesz még csak. Gépész technikus.


Én úgy számolom, hogy ha CSAK 50% az eredmény (ebben az esetben nagyon elkell csesznem az egészet) akkor bent vagyok az egyetemen.

2023. jan. 3. 19:40
 10/13 A kérdező kommentje:
Szóval az a kérdésem, hogy így is számítható-e? +50 pont és/vagy amit a négyes írt hogy négyes érdemjegyet megszorozzák.
2023. jan. 3. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!