Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit csinál a nukleáris medicin...

Mit csinál a nukleáris medicina szakasszisztens?

Figyelt kérdés
Találtam egy ilyen képzést, pár szóban le van írva, hogy mi a feladata, de nem eléggé konkrét..
2023. febr. 10. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sugárkezeléseknél segédkezik az orvosnak.
2023. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
pontosan
2023. febr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. febr. 10. 21:06
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Ugyanolyan könnyű, alacsony értékű munkát végez mint bármely más asszisztens csak olyan eszközökkel amelynek a működése radioaktív alapokon nyugszik (de egy asszisztens úgy sem érti a működését csak használja)
2023. febr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy komplex asszisztensi feladatkör, rengeteg fizikai munkával is, ami emellett sugárveszélyes, vérrel is dolgoznak, és természetesen alulfizetett, mint mindenféle más egészségügyi szakma. Anyukám ebben dolgozik kb. 40 éve. Viszont már kihalófélben lévő szakma, mert javarészt felváltotta más technológia, folyton a bezárással fenyegetik a nukleáris medicina részleget, csak van 1-2 vizsgálat, amit még mindig ezzel lehet a legpontosabban elvégezni, emiatt még tartják. Ritkán érkeznek hozzájuk fiatalok, és elég hamar szakmát is váltanak, mert túl kevés pénzért vannak a sugárban, ráadásul egy tempós munkakör, nem lehet benne lustálkodni, telefonozni. Befektetőcsávó, te a becsmérlő értéktelen trollkodásokat máshol végezd. Egyáltalán nem könnyű, és kifejezetten precizitást és sok figyelmet igénylő munkakör. Az asszisztensek egyedül használnak számos vizsgálati eszközt, az eredményt is egyedül értékeli ki, ha nem értené a működését, nem sikerülne elvégezni a vizsgálatokat sem, kétévente meg továbbképzésekre mennek és vizsgázniuk kell, többek között pont a gépek működésével kapcsolatban is. Amúgy, ha az asszisztenseket így leszólod, érdekelne, hogy te vajon mégis mit csinálsz, mert ha olyan értékes tagja lennél a társadalomnak, feltételezem nem itt unnád magad, amúgy meg nővérek és asszisztensek nélkül funkcionálisan életképtelen lenne minden orvos, a magyar egészségügyi helyzet nemcsak az orvoshiány, hanem a nővérek és asszisztensek hiánya miatt is omlott össze.
2023. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Én mesterséges intelligencián alapuló képfeldolgozó algoritmusokat fejlesztek orvosdiagnosztikai eszközökhöz daganatos sejtek detektálására, ami milliárdszor több képpontot képes elemezni és a tanítómintázatok alapján detektálni a kóros elváltozást a másodperc töredékrésze alatt. Az orvosoknak ekkora mennyiségű adator feldolgozni és elemezni hónapokig tartana amit az AI másodpercek alatt megcsinál.


Az asszisztenseknek semmi hozzáadott értéke nincs a vizsgálatokhoz, épp ezért vannak alulfizetve mert megmondani a páciensnek hogy hova álljon és megnyomni egy gombot bárki képes. Akár automatizálni is lehetne a folyamatot, de szerencsére nem égető a kérdés mivel elég sok ember van aki nem képes komplex gondolkozásra csak "asszisztálni" és alacsony bérért vállalják a munkát, mivel tisztában vannak vele hogy nincs valódi értéke annak amit csinálnak. Az orvosok szinték csak asszisztálnak a kezelésben és a döntéshozatalban, gyakorlatilag a 21. században csak jóváhagyják amit a modern müszerpark detektált, mert az esetek 99,9%-ban helyes diagnózist állít fel a mesterséges intelligencia egyéb beavatkozás nélkül. Nyilván sem az orvos, sem az asszisztens nem látja át az algoritmusoknak a működési elvét.


Az hogy időm van napközben is gyakorizni annak köszönhető, hogy agilis nemzetközi csapatban dolgozom 100% home officeból, én osztom be a saját időmet, a lényeg hogy határidőre készen legyen a fejlesztés. Mindezt havi 2,7 - 3,2 millió forintért az otthonom kényelméből, mert valódi értéket teremtek a munkámmal, nem csak nyomkodom a gépet és állok a sugárfertőzésben mint egy világtalan. Itt az emberek tudását fizetik meg, az asszisztenshez hasonló tömegmunkára bárki képes.

2023. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, én meg Katalin hercegné vagyok Angliából.

Elképesztően bunkó hozzáállásod van más emberekhez és szakmájukhoz, bár elnézve a nevedet meg az összértékelésedet, más is hasonló véleménnyel van rólad itt. Nyilván nem sok baráttal vagy körbevéve, hogy ennyi döbbenetesen sok keserűség és lenézés árad belőled olyan emberek iránt, akiknek a segítségére rászorulnál, ha amúgy kórházba kerülnél. Persze, "tömegmunka", ahhoz képest alig van ember az egészségügyben, mert mindenki megy külföldre, ahol megfizetik a "világtalan" tömegmunkáját. Szerintem szállj egy kicsit magadba a sok szabadidődben és gondolkozz el magadon.

2023. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem minőségi barátaim vannak, akárcsak én magam vagyok. Ilyen született elit belvárosi Úriembererek mint én vagyok megválogatják a baráti körüket, nem állnak szóba holmi tanulatlan tömegmunkással. Külföldi viszonylatban sincsenek megfizetve az ilyen alja munkát végzők, bőven a célország átlagfizetése alatt keresnek az asszisztensek mindenhol, csak nyilván nem rendelkeznek általános gazdasági ismeretekkel és a saját fizetésüket a magyarországihoz viszonyítják. Elképzelhető hogy 3000 €-t keresel egy nyugati országban, de ha az átlagjövedelem 8000 € akkor továbbra is alacsony a fizetésed és nem vagy megbecsülve (nagyon helyesen, mivel az asszisztens munka könnyű, bárki képes komolyabb előképzettség nélkül elvégezni). Ha segítségre szorulok én az anyagi helyzetemnek köszönhetően azt is megtehetem, hogy egy magánorvost rendelek magam mellé, nincs szükségem tanulatlanok segítségére. Na eriggy dolgozni, mert kezdődik az éjszakai műszak!
2023. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Öröm olvasni a kommentjeidet az oldalon XD

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2023. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8 Lehet, hogy sokat keresel, sokat tanultál, elit klubbokba jársz... De szörnyen primitív vagy és pökhendi. Emiatt pedig téged is mélységesen lehet sajnálni. Ne félj, lètezik olyan helyzet, ahol te sem mennèl semmire a pènzeddel, aztán ekkora egóval is pislognál mint hal a szatyorban. Na de ha más nem is, nekem tényleg kezdődik az éjszakai műszak... Szoptatni kell a babát és már viszket a... Khm
2023. febr. 13. 23:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!