Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen tanfolyamot éri meg...

Milyen tanfolyamot éri meg végezni, hol tanuljak, ha programozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Egyetemet már nem kezdenék és úgy hallottam, nagyon sokat nem is ér, mert nem sok gyakorlati tudást ad. Tanfolyamot kezdenék szívesen, de azért az ilyen Codecool 2-3 millás képzés kissé túlzásnak hangzik nekem. Létezik más jó tanfolyam, ahol nem kell ennyit fizetni és ad olyan tudást, amivel találok munkát?
2023. febr. 12. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

"Egyetemet már nem kezdenék..."


Akkor túl sok munkalehetőségre ne számíts, ilyen random gyorstalpaló kurzusokkal max fika cégekhez mehetsz minimálbérért. Komolyabb multinál már a HR kidobja az önéletrajzodat ha nincs diplomád

2023. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahogy én hallottam, valahol meg sem kérdezik, hogy van e diploma... Mert az számít, hogy mit tudsz. Mit ér a papír, miközben nem tud semmit a gyakorlatban...
2023. febr. 13. 01:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig még mindig sok helyen nézik a diplomát, és szinte alig van esély az első munkahely megszerzésére. Ráadásul ha ennyire nem vagy képben, akkor ott már van egy felépített tanterv, amiben nem csak a kódolás van benne, hanem sok más kapcsolódó ismeret, amire egy fejlesztőnek szüksége lehet (adatbázis ismeret, matematika stb.), megismerheted átfogóbban a területet, mert hát programozóból is sokféle vane, nem csak junior Java kódoló (akiket főleg képeznek).
2023. febr. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

"Mert az számít, hogy mit tudsz. Mit ér a papír, miközben nem tud semmit a gyakorlatban..."


Semmit nem érsz a tudásoddal ha nem kíváncsiak rád és el sem jutsz addig hogy ezt be tudd mutatni. Papír önmagában semmit nem ér de a papír megléte feltételezi hogy azért valamit csak tud az illető ha már megszerezte, épp ezért adnak esélyt a cégek hogy szakmai interjúzz náluk és bebizonyítsd hogy tényleg van tudásod. Nyilván nem garancia a diploma hogy fel is vesznek, mert tudni is kell mellé, de egy diploma nélkülire nem fogja pazarolni az idejét a felvételiztető bizottság.


De tőlem azt csinálsz amit akarsz, de ne lepődj meg ha 3 évig sem találsz munkát, nem egy ember irkálja be havi szinten végzettség nélkül évek óta fb csoportokba hogy pályakezdő munkát keresnek. Egy biztos: munkatársak nem leszünk mert kivétel nélkül mindenki diplomás szakember ahol dologozm jelenleg.

2023. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Vannak olyan helyek amik akármilyen diplomát vagy gyorstalpaló kurzusokat elfogadnak és akkor behívak interjúra, aztán ha tetszel nekik, adnak egy nehéz feladatot és adnak a feladatra egy hetet, aztán elküldöd nekik, ha tetszik behívnak másodjára és kifaggatnak újra, hogy megtudják, hogy ténylegesen ez a te munkád. Volt aki ének tanár volt és felvették (eléggé jó fizetéssel).
2023. febr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.

Hol vannak és kik ezek a helyek?

2023. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 magyar kkv / startupok ahol a piaci bér töredékéért dolgozol valami legacy kódon. Komoly multinál ahol minőségi munkavégzés folyik modern technológiákkal és paradigmával magas fizetésért ők bőven tudnak válogatni a jelentkezők között, már a HR kidobja az önéletrajzot akinek nincs IT vagy műszaki / matematikus diplomája. Nem fogják pazarolni az idejüket és a statisztikák is azt mutatják hogy az önképzett / gyorstalpalót végzettek nagyon kis hányada tud beilleszkedni, ezért teljes pénzkidobás fizetni x hónapig a bérét ami alatt semmi termelő tevékenységet nem végez egy kezdő. Lehet hogy épp egy zseni autodidakta módon tanult ember jelemtkezik de nem jut lehetőséghez a kibontakozáshoz mivel a statisztikák azt mutatják hogy 20-ból jó ha 1 képes felvenni a tempót.
2023. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7!

Köszi. Ezt outsiderként is így gondoltam én is.

2023. febr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!