Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Követelmény az éneklés/énektud...

Követelmény az éneklés/énektudás, ha színész akarsz lenni?

Figyelt kérdés

Hallottam egy olyant, hogy minden színész kell tudjon énekelni, sőt követelmény is, vagyis egy jó színész kell hogy tudjon énekelni, máskülömben nem lehet színész. "Egy színész kell tudjon énekelni is". Igaz, hogy sok híres színészt láttam már énekelni, de szerintem ez nem kötelező, és semmi köze a színészi tehettséghez, a színészi munkájához.

Tehát, minden színész KELL tudjon énekelni, vagy nem?

Azt hallottam hogy igen, de meggyőződésem, hogy nem. Csak előny, ha tud.

Egy kissé fura kérdés. :))))))))



2023. ápr. 9. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

A válasz attól függ, mennyire értelmezzük tágan a “színész” fogalmát. Ha azt is idevesszük, aki egy vidéki amatőr társulat négyes számú statisztája havi két előadásban, akkor nyilván nem szükségszerűen kell tudni énekelni.

De a fővárosi művész életbe lényegében csak színművész diplomával vagy valamelyik ismertebb színi tanodával van esélyed bekerülni. Ezekre a helyekre pedig jó közelítéssel esélyed sincs bekerülni, ha nem tudsz énekelni.

Nota bene: a “tud énekelni” nem azt jelenti, hogy olyan adottságai vannak, hogy alkalmas lenne musical színésznek vagy énekesnek, hanem azt, hogy egy egyszerűbb népdalt mondjuk el tud énekelni. Itt nem az énekhang az, amit elsősorban néznek, hanem az, hogy milyen a hallásod, ami sokkal fontosabb.

Nyilván vannak kivételek, ahogy mindenben, de ritka. Ha ez a pálya vonz, akkor érdemes megkeresni egy énektanárt. Ha csak nem vagy piszkosul tehetségtelen ilyen téren, ki tud belőled annyit hozni, hogy ez ne legyen kizáró ok.

2023. ápr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én a profi színészekre gondoltam, nem ilyen kis színházi előadókra. Azok mind tudnak énekelni? Tudom egy kissé nyakatekert kérdés ez, de remélem átjött, hogy mit akarok. Tehát a befutott színészek mind egytől egyig tudnak énekelni is?
2023. ápr. 10. 11:05
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha folytatjuk #1 gondolatmenetét, akkor újra feltehetjük a kérdést, hogy milyen tágan értelmezzük a „tud énekelni” fogalmát; elvégre az is tud, aki a boci-boci tarkát el tudja énekelni úgy, hogy minden hangot eltalál, csak ő nem biztos, hogy egy Time to say goodbye-t hasonló pontossággal elő tud adni. Jó, ez a példa a nehezebb dalok közé tartozik, de mondjuk azért a Hegedűs a háztetőnből szvsz el kell tudja énekelni Tevje dalát legalább élvezhető módon.
2023. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy egyszerű példa: ott van Földes László "Hobo", énekes. Tud énekelni? Attól függ, mit tekintünk annak. Abban az egy, de inkább fél oktávban magabiztosan elvan, és a hangja sem egy kimondottan szép énekhang. Ez persze szubjektív, de viszonylag kevés HBB rajongóval beszéltem, akik rajongásukat Hobo énekhangjával magyarázták... Ez a szintű énektudás elegendő, és -anélkül, hogy bármi rosszat mondanék Hobo-ra - ez nem egy kimondottan magas léc.

Még egyszer: nem azt várják el, hogy ki tudd énekelni az Éjkirálynő áriáját, de ha egy egyszerűbb népdal vagy induló is gondot okoz, akkor nem fogsz tudni profi színészként érvényesülni.

2023. ápr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat :)
2023. ápr. 10. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!