Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Amikor tanultatok vezetni,...

Amikor tanultatok vezetni, izgultatok vagy vártátok?

Figyelt kérdés

Csinálom a jogsit, 20. óránál járok. Az első alkalom előtt iszonyatosan izgultam, azt hittem már valami bajom lesz aznap (délutánra kellett mennem). Az oktatóm nagyon rendes, korrekt, sosem kiabál, visszajelzéseket ad, ha jól csinálom a dolgokat, megdicsér. Nem vagyok béna, elvileg jól mennek a dolgok, azt mondta az oktatóm, a legtöbb lánynak ennél az óraszámnál még picit nehezebben szokott menni.

Tehát semmi okom nem lenne izgulni, ennek ellenére minden egyes alkalom előtt izgulok. De nem tudom mitől. El fog ez múlni?



2023. ápr. 21. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon izgultam, sőt, nem csak izgultam hanem görcsösen stresszeltem tőle. Rendes oktatóm volt, de nekem ijesztő volt a forgalomban menni. Megcsináltam a jogsit, de azóta sem vezettem, jobban jár mindenki nélküle:D
2023. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első egy-két elütött gyalogosig izgultam, de utána ráéreztem az ízére, meg megszoktam a vér látványát!


Viccet félretéve,aki azt mondja, nem izgul, az hazudik! Mindenki izgul!

2023. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"Viccet félretéve,aki azt mondja, nem izgul, az hazudik! Mindenki izgul!"


Ez egyáltalán nem igaz, én gyerekként is vezettem meg motoroztam bicajoztam. 16 évesen apám kocsijával drifteltem meg gyorsulási versenyekre jártam a spanjaimmal elhagyatott kietlen földutakra vidéken. Mondhatom marha izgalmas volt beülni az oktató mellé és tötyögni 50-es tempóval...

2023. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

3


Anyád!

2023. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát én azért görcsösen nem izgulok szerencsére és maga a vezetés sem rossz, csak annyira azon vagyok már, hogy végre eljussak odáig, hogy levizsgázzak és utána én döntöm el, mikor és mennyit vezetek. Most nemrég egy kis faluban beültem anyám kocsijába és vezettem 2-3 utcán keresztül, 2 éves autó, automata váltós, hát milliószor jobb, könnyebb volt. Nekem jelenleg pont ez okoz nehézséget, hogy pl. egyszerre nézzek körbe, váltsak, kanyarodjak is meg az utat is ugye figyeljem. Meg sokszor még mindig előfordul, hogy lefulladok, ezért stresszelek a piros lámpáknál. Ha ez a hülye kuplung+váltás nem lenne, szerintem már 30 órából simán meglenne a vizsga, mert minden más tök jól megy. Az oktatóm sokszor mondja, hogy finomabban kezeljem a váltót, ne rángassam, már ezerszer elmondta, de valahogy én nem érzem úgy, hogy túl erősen nyúlnék hozzá, hát ezek szerint mégis. Ha egyszer lesz saját autóm, biztos automatát veszek.
2023. ápr. 24. 09:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Első alkalommal nagy mellènnyel beültem, hogy én vagyok a világ ura, beindítottam az autót, még jobban ezt éreztem, majd mikor már a nagyvàrosban kellett vezetnem és az oktatòm a 8. órán csak a telefonját nyomkodta, nekem meg gőzöm nem volt semmiről, és majdnem meghaltunk, mert rossz oldalon fordultam be, és jött velünk szemben egy teherautò, na akkor a torkomban dobogott a szívem.

Onnantól még szarabb voltam, és féltem. A vége az lett, hogy az oktatòm lehülyézett, és váltanom kellett, de közben 1,5 évig be se mertem ülni az autóba se. Végük egy szigorú oktatónő vitt vizsgázni, aki azt mondta, hogy jól vezetek, csak nagyon ideges típus vagyok, nyugodjak meg. Kétszer az idegesség miatt buktam meg/remegett a lábam, és nem éreztem a pedálokat alatta/. Harmadjára ez segített: MagneB6 napi 2-3 szem, vizsga előtt 2 szem egyszerre + 2 hétig mindennap citromfűtea. Vezetés előtt közvetlen tea+Magneb6. Oktatòm ajánlotta ezeket.

Bevàlt!

2023. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!