Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Integrál Akadémia pszichológia...

Integrál Akadémia pszichológiai képzés, milyen végzettséget ad?

Figyelt kérdés

2023. máj. 25. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Önmagában semmi értelmeset. Magyarországon az lesz pszichológus, aki elvégezte a pszichológia mesterképzést az egyetemen. Senki más. És nagyon sok dologra még ez a végzettség sem jogosít fel, "sima" pszichológusként sem foglalkozhatsz mentális betegségekkel vagy tarthatsz terápiát. Ezekhez klinikai szakpszichológusi, illetve pszichoterapeuta végzettség kell, amik természetesen az egyetemi végzettségre (és egymásra) épülnek. Sőt, még így is vannak dolgok, amiket csak pszichiáter tehet meg. Az általad linkelt képzés és társai (a puszta érdeklődésen, hobbin kívül) egyedül arra jók, hogy lehúzzanak. Elvégre majdnem annyiba kerül, mint egy egyetemi félév. :D Ha meg tudnak győzni, hogy valami értelmes végzettséget szereztél, akkor pedig jó eséllyel kuruzslásba fogsz kezdeni, ugyanis azt már nem szokták tudni az ilyen végzettséget szerző emberek, hogy kivel foglalkozhatnak vagy éppen nem foglalkozhatnak, és bevállalnak olyan embereket is, akiknek sürgős szakemberi (!) segítségre lenne szüksége, nem pedig erre. Úgyhogy ha csak nem a pszichológia szak elvégzése után szeretnél ilyenbe fogni, akkor felejtsd el ezt.
2023. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Semmilyet. A pszichológusokat az akkreditált egyetemek pszichológia szakán képzik.
2023. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tehát ha jól értelmezem, aranyáron adott személyiség fejlesztő tanfolyam, amit az eladhatóság érdekében "pszichológia képzésként" hirdetnek. De egy képzett pszichológusnak miért éri meg kiadni több mint 2 millió forintot erre a tanfolyamra? Ken Wilber könyvekből nem lehet elsajátítani? A másik kérdés ha ennyire komoly mint amennyire hirdetik, miért nincs benne az egyetemi tananyagokban? Végül is már 50 éve létező irányzat. Nem vagyok szakember, csak puszta kíváncsiság.
2023. máj. 25. 15:36
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ezt nem szakmai pszichológiai képzésnek szánják, csupán egy ilyen tréner által "oktatott" tanfolyam, ez kb olyan mint a szemléletformáló stb programok. Mindenesetre megtévesztő a cím, inkább személyiségfejlesztő vagy önismereti tréningnek kellene elnevezni stb.
2023. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Már én is néztem ezt a tanfolyamot. Alapvető gondom hogy elég magas az ár és nem adnak használható végzettséget. De ami igazán nem jön be, manipulálnak a szavakkal. pl. "Képzés/kiképzés" lajstromszámuk alapján program és nem szakképzés, vagy "Tanácsadó" ami hasonlít a Tanácsadó szakpszichológusra de nagyon nem az, vagy "pszichológia szak" és társai.

Ha belenéztek a honlapjukba nagyon sok ehhez hasonló "szómágiát" találtok. Nem ismerem őket de elsőre nem szimpatikusak, ami nem túl jó védjegy ha valaki pszichológiát tanít. Ez csak egy szubjektív vélemény.

2023. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

" miért éri meg kiadni több mint 2 millió forintot erre a tanfolyamra?"

Nem éri meg.

De pont ez benne a pszichológia.

Ha ilyen drága, akkor elhiszed, hogy megèri.

Nem éri meg.

2023. máj. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Daisy000 válasza:
24%

Engem nagyon sokáig kísért integrálos tanácsadó, és általa jutottam el Daubner Bélához családállításra. Is.

Béla kifejezetten ajánlja az integrált mind önismeret, önfejlesztés céljából is.

Sok klinikai meg egyéb pszichológussal zátonyra futottam, mert a könyveik szerint, szárazon akartak haladni. Rémes volt. Annyira látszott a tapasztalatlanság és az, hogy mindent fejben csinálnak.

Nekem túl komplikált a csomagom egy sima pszichiáter tudatához.

Személyes vélemény, saját tapadutalat.

És én most kezdek az Integrál Akadémián.

Én hiszek Bélának, Gánti Bencének, rendkívüli tanítók.

És azt tanácsolom, hogy senki másra ne hallgass! Csak intuitívan.


Minden jót neked!

2023. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Amanda586 válasza:
0%
Az Integrál Akadémia olyan átfogó ismeretet ad az emberiség eddigi összes vallásáról, hitvilágáról, az emberi psziché működéséről, amit sehol máshol, így összefoglalva, nem kapsz meg. Emellett az önismereti utad is fejlődik. Hiszem, hogy az ember nem véletlenül kerül kapcsolatba bizonyos dolgokkal. Én meg nem kezdtem el a képzést, mert még nem éreztem magamban akkora elszántságot, de vendéghallgatói jeggyel pár előadást már meghallgattam. Kivétel nélkül mindegyik magával ragadott, nagyon élveztem őket. Integrál tanácsadó - ez lehetsz, ha elvégzed, és ha arra a feladatra születtél, hogy embereknek segíts, akkor ezt nagyon ajánlom neked.
dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8. Jézus. 🤦🏻‍♀️
dec. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!