Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő alatt tudnék megtanulni zongorázni, egyáltalán lehetséges-e még az én koromban pár év alatt elérni olyan szintet, hogy szépen tudjak játszani?

Sosem játszottam hangszeren, de mindig is vonzott a zene világa. Gyakorlatilag, ha boldog vagyok akkor is zenét hallgatok, és, ha a legmélyebb gondolataimat élem, akkor is. A zene a búvóhelyem, mint rajtam kívül nagyon sokaknak. Így, hogy egyre “idősebb” vagyok nagyon érzem, hogy kellene egy eszköz az érzelmeim megélésére, ezt pedig a zongorával el tudnám képzelni. Gondolkodtam a gitáron is, de talán a zongora szélesebb zenei sprektrumra is alkalmasabb, mert szeretem a komolyzenét is.

Hogy látjátok? Csak elszántság kérdése? Mennyi időt kéne rászánnom egy tanárra és hogyan kéne belevágnom?

19/F



2023. jún. 13. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Heti két órával - szerintem - egy év alatt megtanulhatod az alapokat. Aztán már igényeid szerint fejlesztheted a tudásodat.
2023. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Nincs késő.

De ha komolyabban szeretnél tanulni és nem megmaradni a szamárinduló/bociboci szintjén, akkor mindenképpen tanárral kezdj! Ne állj neki innen-onnan szedett-vedett infókból saját magad tanulni, mert a tanár látja ha rosszul tartod a kezed, rossz az ujjrend, stb. Ha ezeket nem jól gyakorlod be, akkor kb lehetetlen a berögzült hibákat kijavítani és a jóra megtanítani! Főleg idősebb korban. Rengetegen itt szúrják el. Megkapja karácsonyra a hangszert, aztán nem halad vele, mert fogalma sincs mit csinál. Amikor meg elviszik tanárhoz a szülei, mert nem halad, akkor meg vért izzad és megutálja az egészet és meg a polcra porosodni a cucc.

Kell keresni egy zongoratanárt.

Példul: [link]

Ha szeretnél kicsit improvizálni, meg jobban megérteni a zenét, akkor nem árt komolyabban szolfézst és zeneelméletet is tanulni!

Jól megtanulni nem nehéz, de rengeteget kell gyakorolni. Naponta és sokat!

Egyszer elvállaltam egy kis srácot. Heti 1 óra. Kiderült, hogy otthon nem tanul semmit, nem gyakorol semmit. Minden héten, minden órán nulláról kezdtük. Számolgatta a billentyűket, kottát nem tudott olvasni és nem is akarta igazán megtanulni. Így semmi értelme nincs. Vagy akarod, vagy nem! Különben csak idő, energia és sok pénz elcseszésze a projekt, eredmény nélkül!

2023. jún. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon öreg vagy, juj...

Dédim 90+osan tanult angolt lol.


Folyamat tanul az ember csak mást és más formákban.


A gyorsaság attól is függ, hogy adott motoros képességeid mennyire vannak meg hozzá.


Nekem pár hét alatt ment. Igaz napi több órán át elvoltam vele.

+van zenei alapismeretem is.


A folyamatos gyakorlás viszont a tehetségeseknek is kell, épp úgy, mint pl művészetekben.


De pl ha csak 1 számot akarsz bemagolni, pár nap, max 2 hét.


Vannak videók, ahol látod melyik bill-t nyomják le. Kottát se kell tudnod.


Hasonló appok is vannak már. Gyerekekkel reklámozzák, de kortól nemtől független a tanulás.


Ne könyveld el magad, nyiss minden felé, ami érdekel és hajrá.


Ha pedig hobbi és ki fog kapcsolni, akkor csak élvezd.


30N

2023. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ui.: kezdetnek egy ratyibb 88 bill-es is megteszi.


Ha mész tanárhoz, ha nem. Jó otthon nyugiba gyakorolni. Vagy akár rákötöd a fülest és senkit nem zavarsz.


70 körül láttam félbehajthatósat is, ha nincs sok helyed.

2023. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-4 erről beszéltem... ezek a szar appok rossz beidegződéseket okoznak amiről csak kínlódva lehet leszoktatni az embert. (Vagy veréssel, de az mifelénk ugye szabályellenes :D)

A ratyi szintik szintén nem jók! Zongoránál fontos a billentés, fontos a lenyomás ereje! Aki olyan szintin tanul amit nem kell erősen leütni, az nem fog tudni jól zongorázni. Ha csak simogatva nyomkodod a zongora billentyűjék alig, hallhatóan szólal meg.

2023. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!