Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Úgy is megtanulhat valaki...

Úgy is megtanulhat valaki valamilyen hangszeren jástszani ha nincsen tehetsége hozzá?

Figyelt kérdés

2023. jún. 19. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Persze. Csak több kitartás és szorgalom kell majd hozzá.
2023. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Varnusz Xavér is próbálkozik egy ideje... állj neki te is!
2023. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Megtanulhatod egy jó tanárral, kitartással, de művész nem lesz belőled.

De nem is kell.

45-ig alap volt minden polgári családban, hogy a gyerek zongorázni tanult, vagy valamilyen más hangszeren, német nevelőnője volt ( német kisasszony, angol kisasszony, francia kisasszony), festeni, rajzolni, hímezni, varrni tanult.

2023. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy gondolnám, hogy a többség el tud sajátítani egy szintet. Ha tehetséged nem is lesz hozzá, így vagy úgy (nem érzel rá a ritmusra, finomításokra, arra, hogy azt a darabot, hogyan is kellene megszólaltatni), el tudsz játszani egy-egy darabot, legfeljebb monoton lesz, nem élvezhető.

Ilyet sokat ismerek, de ismertem olyat is, akit hiába próbáltam tanítani zongorázni, egyszerűen annyira nem állt rá a keze a hangszerre, hogy két hangot nem bírt leütni egymás után.

2023. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Laár Andris papájának mondta a zenetanár, hogy zenész nem lesz belőle, mert azért annyira nem tehetséges. Eltelt pár év, csókoltassuk a zenetanárt:)


A kérdésre pedig az a válaszom: ki mondta, hogy tehetségtelen vagy?

Ha érdekel egy hangszer, el kell kezdeni ismerkedni vele. Menet közben ki fog derülni, hogy egyáltalán akarjátok e egymást. Ha igen, akkor hidd el nekem, hogy a szorgalom/megszállottság, nagy eséllyel tehetséget is szül. Jó zenélést, tessék csinálni! :))

2023. jún. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Az nem egy bináris dolog, hogy van vagy nincs. Ha tanulod 1 évig kiderül, hogy mennyire "érdemers", vagy akarod tovább csinálni. Ha pénzért csinálod akkor 99.99%, hogy felesleges nekikezdeni.

Elsősorban az ember magának zenéljen. Ha érdekel és szereted, akkor meg tudsz tanulni. Hogy mennyire az sok mindenen múlik. Hangszer az kb mint egy nyelv, illetve talán annál is bonyolultabb - sok óra kell hozzá. Van, akinek csak 1000, másnak 5000 óra elérni ugyanazt a szintet.

Szerintem a zene is olyan mint a dolgok többsége, egy átlagos szintre kb mindenki, vagy majd mindenki meg tudja tanulni, mint bármelyik szakmát. Ahogy más szakmában sem lesz világ, vagy nemzeti topban az ember így ebben sem, de ha az a cél akkor mindegy, 4 évesen kellett volna kezdeni, és akkor is lottó.

Az emberek többsége a maga, meg esetleg a család-barátok szórakoztatására zenél, meg mint minden ilyen hobbi, tornáztatod az agyad, olyan módon ahogyan a munkáddal, hétköznapi életeddel nem, ezáltal a személyiséged fejleszted, gazdagítod.

2023. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
%5 vagyok, @6-al egyet értek. A kérdező még nyilván fiatal, nem számol az öregedéssel, nem is baj. Van egy bizonyos "szuper öregedés"nek nevezett folyamat, amikor az ember nem tesz le sem a szellemi, sem a testi karbantartásról, fejlesztésről. Ez nem kell azt jelentse, hogy naponta átússza a Dunát, vagy diplomákat szerez szatyorszám. Mindenkinek van egy habitusa, van egy tempója, amivel éli és élni tudja az életet. A zenélés nagyon jó dolog. Én több zenekarban is játszom, más más hangszeren, ami napi kihívást jelent a próbákra/fellépésekre való felkészülésben. Örök motiváció és izgalom, hogy kikkel fogok játszani, találkozni. Egy ilyen lehetőséget elengedni-csak azért, mert valaki azt mondta, vagy a kérdező beképzeli, hogy nincs tehetsége-elég nagy butaság. Persze nem ezért kezdünk/kezdtem ismerkedni hangszerekkel, de elfajultak a dolgok, már sok tíz éve :)
2023. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Zeneiskolai barátom pont totál tehetségtelen gyerek volt, én meg tehetséges - a tanárok szerint. Én mérnök lettem, ő neves zenekarokban játszik és hegedűt is tanít…
2023. jún. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általános iskolában 2 évig kötelező volt furulyázni tanulni. Anyukám rosszul volt annak idején, amikor megtudta, hogy énekből kötelezően lesz furulyázás, azt hitte meg fogok bukni, annyira semmi ritmusérzékem nem volt :) Az osztályban konkrétan tényleg mindenki botfülű volt, nem tudott sem énekelni, sem hangszeren játszani senki, senkinek nem is volt semmilyen zenei előélete korábbról. Ennek ellenére egyszerűbb dalokat szépen tudtunk játszani kánonban is, kellő gyakorlás után. Volt pár tehetségesebb, akik iskolai fellépésekre mentek, például én is, de én sem voltam egy zenei virtuóz. Nem lettünk furulyaművészek, de jól betanulni szépen tudtam dalokat, fejből is. Miután már nem volt többé kötelező furulyaoktatás, már 2-3 évvel később éreztem, hogy sokkal rosszabbul játszom, és egyszerűen tudom, hogy hogyan kellene egy-egy dalnak hangzania, nem tudom valahogy visszaadni, pedig régen tudtam. Csak néhány dalt tudok már csak eljátszani, amik valamiért megmaradtak. A furulyahasználatra viszont tökéletesen emlékszem, nem azzal van a baj, de csak a 8 alaphangot + a "fisz" hangot tanultuk (remélem nagy butaságokat nem mondok zeneileg :D ), gondolom én azért bőven lettek volna még hangok, technikák, amiket el lehetett volna sajátítani. Én viszont mindig boldogan emlékszem vissza a furulyázásra, kellemes csalódás volt :) Persze, a furulya talán az egyik legkönnyebb hangszer, de szerintem egy ilyen nagyon alap szinten bárki meg tud tanulni bármilyen hangszeren játszani, ha van rá kellő idő meg akarat, meg nem árt egy türelmes tanár sem.
2023. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
@9nek: főleg, hogy ingyen volt az oktatási rendszeren belül. Ugyan ez a tudás, vagy elmondásod szerint ma már csak készség, egy vagyonba kerülne. Szóval jó, hogy megvan a tudás, bármikor le lehet porolni:)
2023. júl. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!