Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mérnökinfóra szeretnék menni...

Mérnökinfóra szeretnék menni egyetemre, de nincs elég pontom hozzá. Milyen felnőtt/OKJ képzést kéne végeznem ahhoz, hogy beleszámítson a felvételi pontomba?

Figyelt kérdés
Tudná valaki linkelni, hogy 2023-ban milyen képzések indulnak Budapesten? Annyira nem vagyok otthon a témában és elég katyvasz az egész, szóval bocsi, ha értelmetlen amit írok.

2023. júl. 6. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbban és gyorsabban megúszod a dolgot, ha újraérettségizel matekból és infóból. Teljesen felesleges egy két éves OKJ-t elvégezni emiatt. Az egyetemen meg félévente kb. 3-4 olyan vizsgád lesz, amire nehezebb lesz felkészülni, mint erre a két érettségire összesen. Erre ráadásul most van egy éved.
2023. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, de nem akarom, hogy megszűnjön a tanulói jogviszonyom.
2023. júl. 6. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Ha ennyi pontot sem vagy képes összeszedni akkor felejtsd el, nem neked való az a szak, túl gyengék a képességeid hozzá. Első félév után úgy kivágnak hogy a nevedet is elfelejted ha egy egyszerű érettségin nem vagy képes 400 pontot összeszedni
2023. júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak, ha már megpróbálni sem éri meg? 😵🔫
2023. júl. 6. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal egyszerűbb lenne egy alacsonyabb pontszámú képzésre jelentkezned, például sima matekra. Hány pontod van?
2023. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
350 lenne, de sajnos infós egyetemeken 286-ot számoltam csak. 57% meg 59%-os lett az infó meg a matek. :/ Ami tudom kevés, de nem a tudásommal van a probléma, hanem figyelmetlen voltam és pl. rossz formátumban mentettem le a teljesen jó feladatomat vagy lehagytam a cm-t a válaszom végéről és így gyűjtöttem be 0 pontos feladatokat. (Pedig az infó szóbelim max pontos lett. Kár érte..) Mindenképp újraírnám, csak addig kéne valami, hogy ne szűnjön meg a tanulóim.
2023. júl. 6. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom a táblázatot, itt lehet megnézni, hogy melyik képzéseket fogadják el az adott szakokon: [link]

Illetve a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum honlapján a releváns iskolák ott lesznek:

[link]

Hajrá, kitartást!

2023. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2023. júl. 7. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!