Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen a szakmunkás élet?

Milyen a szakmunkás élet?

Figyelt kérdés
Egy gyenge technikumban tanulok, de abba akarom hagyni és szakmunkasnak állni, a tanulás sose volt erősségét.

2023. júl. 22. 21:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Segédmunkást akartam írni ...
2023. júl. 22. 21:37
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Az rosszabb, és kevesebbet is keres.
2023. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Röviden sz@r. Nagyon kemény fizikai munka. Ismerek segédmunkást. Nyáron a 40 fokban is kint dolgoznak reggeltől estig. Fizetés se egetverő. Fiatalon lehet hogy lehet bírni de ahogy idősödődni fogsz egyre rosszabb lesz szerintem.
2023. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

És nagyon csicska munka?

Meg azért is jó lenne mert mivel fizikailag nehéz legalább a munka során rendesen erősödnek, izmosodnek is

2023. júl. 23. 05:56
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Jó mondjuk azért sokat számít, hol és mit csinálsz. Vannak nagyon genyó munkák, meg vannak kevésbé vészesek. Fizikailag valamennyire megterhelő, csak pl sok helyen már egy segédmunkás is 15 ezer ft napszámot megkap, valaki már olyat is mondott, hogy 20 ezer ft. Ki lehet számolni ez heti 5 nappal számolva mennyi havi fizetés.
2023. júl. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon változó. Nagyon sok függ attól, hogy milyen munkáról van szó, milyen a munkahely. Nagyon sok múlik a főnököd hozzáállásán, teherbirásodon és hogy milyen emberekkel kell együtt dolgoznod.

Ismerek olyat, aki építkezésen segédmunkás és nagyon összetartó csapat van, főnök is igyekszik reális elvárásokat felállítani, jó a fizetés is, de hozzá teszem a srác is tud és akar dolgozni.

Ugyanakkor olyan is ahol a csapat sem túl jó a főnök kidolgoztatja belőlük a lelket és a fizetéssel is problémák vannak pl. késve érkezik, nem annyi mint az erediti megállapodás.

Valahol megfeszülve dolgozol, jó a fizetés is, az hogy mennyire bírod az te hozzáállásodon, fizikumodon is múlik.

Valahol bejelentések, valahol nem, több esetben csak később derült, hogy nem volt bejelentve.

A folyamatos fizikai munka, hosszútávon mindenféleképpen megboszulja magát az hogy kinél, mikor, milyen formában jelentkezik az változó.

2023. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Egy jó komuves sztem többet kereshet mint a diplomások 80 százaléka akkora a hiány. Mernok vagyok, epìtésvezetőként elég jol latom. Segédmunkát elkerülném, azt nem is nagyon ajanlanam, de a kifejezett szakmunka sztem keresett és fizetett. De az nyugaton is az.
2023. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
33%
Lehetsz segédmunkás, de egy jó mester mellett. Ő tőle megtanulod a szakmát úgy mint régen, több 100 évvel ezelőtt. A munka mindig adja magát, nem kell nagyon keresgélni. Idő után önállóan elkezded a "maszekolást".
2023. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Vasútépítésen dolgozok, sok segédet látok. Röviden: 40 fokban, a tűző napon kint, lapátolnak és közel a 100%-uk börtönviselt roma. Meglopják egymást, szekálják egymást, stb. Magyar nem nagyon bírja közöttük. Mára az összes felmondott. Aki van magyar az mind elvan tőlük szeparálva, mert vagy főnök, vagy irodosta vagy gépkezelő, de segéd nincs közöttük fehér ember, mert egy pár nap után kicsinálják.

Na, ez megy mindenhol. Sok sikert.

2023. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hat csak gondoltam tanulni nem akarok és legalább pénzt kapok és úgymond "gyúrok" is munka közben inkabb terhelnem le a testem mint az agyam de akkor meg atgondolom.
2023. júl. 23. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!