Megéri szakács lenni?

Figyelt kérdés
Szakács szeretnék lenni - nem csak egy szimpla fellángolás miatt -, anyagilag támogatnak ebben a szüleim, viszont fogalmam sincs megéri vagy sem ilyen szakmát választani. Plusz probléma, hogy 8.os vagyok - érettségi még nem volt - , szeptemberben már 9.es középiskolás, úgyhogy fogalmam sincs hogyan cselekedjek. Szeptemberben hová menjek. Szakközép? Vagy hová? Hogyan cselekedjek?

2023. júl. 26. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hááát, én egy étteremnek dolgozom mint sofőr..

Van több szakács is, és napi 14-16órát dolgoznak, állnak ott, szerintem brutális...

2023. júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én két éve kezdtem el egy szakács tanfolyamot. Érettségi utáni, nappali képzésen voltam, a "gyakorlatot" egy étteremben végeztem. Életem egyik legrosszabb döntése volt.

Folyamatos csicskáztatás, lenézés, ha valamit rosszul csináltál, akkor egyből leb*sztak, semmi tisztelet, kibeszélés, megvetés, nincs megállás stb. A suli idő alatt egy hónapban 2 hetet, napi 8 órát dolgoztam. A nyári szünetben napi 12-t. Kb. 2 hetet múlt augusztusban nem fizetett ki a főnököm.

Szóval egy rémálom volt az egész. Az egyetlen pozitívum, hogy kaptam egy csekély fizetést és ez az idő beleszamit a nyugdíjba. Idén végeztem, sikerült levizsgázni. Most vagy jövőre szeretnék egyetemre menni.

Nem akarom elvenni a kedvedet tőle, de én rohadtul nem ajánlom. Persze a nyári hónapokban jól lehet keresni a Balatonnál, magánvállalkozóként, de étteremben szopás az egész. Én valami mást ajánlanék.

2023. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezesetben milyen szakmát ajánlanátok? Jó fizetésű, mégsem túl nehéz és bonyolult szakma.

2023. júl. 27. 08:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Férfi vagy nő vagy?
2023. júl. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2023. júl. 27. 09:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb kérdés, hogy érdekel-e a főzés, vendéglátás? Ha igen, akkor lehet értelme gondolkodni rajta, de azért az árnyoldalainak tényleg érdemes utánanézni. Elmenni mekibe, étterembe egy kis nyári munkára, kipróbálni, hogy mennyire jön be neked. Ez persze nem fog mindenre felkészíteni. Ha szerencséd van és jó helyet fogsz ki, máshol annál sokkal rosszabb és jobb is lehet


Unlimited podcastben többször is volt már vendég egy csaj, Tischler Petra, egy Michelin csillagos magyar séf, ő nagyon érdekes dolgokat mesélt arról, hogy milyen tapasztalatai voltak itthon kevésbé komoly, majd komoly helyeken, aztán miket tapasztalt külföldön, milyen konyhai munkakultúrákkal és kulturálatlanságokkal találkozott.

Persze itt is igaz, hogy amiket ő átélt, azok sem feltétlenül adnak teljes és átfogó képet a szakmáról. Minden esetre szerintem érdemes megnézni/hallgatni, amit mesél. YouTube-on és Spotifyon is megtalálod egy kis kereséssel.

2023. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!