Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ-s képzést érdemes volna...

OKJ-s képzést érdemes volna csinálnom? Főleg a szakács vagy cukrász képzések érdekelnek, de terveim vannak egyetemen továbbtanulni. Megéri belevágnom? És ha igen, hol?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha kicsit hosszú lesz, de jelenleg krízishelyzetben állok, fogytán az időm.


Terveim között szerepel továbbtanulni, orvosin vagy pszichológián. Ha sikerül, terveim közt szerepel mindezt külföldi egyetemen végezni. Emellett jelenleg távkapcsolatban élek 2 éve, így merült fel a külföldi tanulás lehetősége is, hisz egyúttal az összeköltözés is megoldható lenne. Azonban, arra gondoltam, hogy egy évet mindenképp valamilyen munkára szánnék külföldön, hogy tudjak félretenni belőle (tudom, egyelőre még eléggé álmodozásnak tűnik), s finanszírozni tudjam a tanulmányaimat.


Jelenleg 20 éves vagyok, levelező tagozaton járok érettségi előkészítőre. Sajnos, egészségügyi okokból kimaradt néhány iskolaév az életemből, így nem is sikerült nappalin befejezni a középiskolát, de jövőre érettségizem.


Az egészségügy mellett az egyetlen, ami érdekel, az a főzés. Volt szerencsém sok jobb étteremben megfordulni, s minden vágyam a tapasztalt szakemberektől tanulni praktikákat. De ez egyelőre csak, mint mellékes terv szerepel. Amennyiben még él az első OKJ-s szakképzés ingyenes, vagy kedvezményes megszerzése. Egyéb esetben is, mindenképpen jó lenne valami, külföldön is hasznosítható szakmát kitanulnom itthon.


Első sorban Szegeden keresnék szakács OKJ-s képzést, vagy Hansági Ferenc iskoláról véleményeket - mivel ők biztosítanak ilyesmit. De Budapesten is láttam a Gundel Károly, illetve a Szinergia Szakiskola által biztosított OKJ-s szakácsképzéseket - ám ezekről árakat nem találtam. Idáig leginkább ezen kettő által nyújtott képzést láttam hasonlónak egy nagy-britanniai vagy franciaországi szakiskolához. Bárkinek van valami tapasztalata ezekkel kapcsolatban?


Ötleteket, tanácsokat várnék, hogy érdemes-e megpróbálkoznom a szakácsképzéssel ebben az esetben? Vagy bármilyen OKJ-s képzéssel? Valamint, érettségi mellett (pont a vizsgaidőszakba esne) érdemes volna-e belefognom ilyesmibe?



2015. jún. 16. 06:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem "felesleges" a szakma, ha valóban az orvosi vagy a pszichológia a terv. Elmondom, miért gondolom ezt, de hangsúlyozom, hogy ez egyéni vélemény.

Az orvosi és a pszichológia is elég nehéz (persze összehasonlíthatatlan egymással, az orvosi sokkal keményebb, de alapviszonylatban a pszichó sem piskóta), és mindkettő esetében rengeteg a tanulás években mérve. Azon az egy éven kívül, amit külföldön akarsz dolgozni az egyetem előtt, soha nem fogod használni a szakma végzettséget, hogyha valóban összejön az egyetem és végigcsinálod. Egyetem alatt nem fogsz tudni dolgozni, se az orvosi, se a pszichológia mellett. Utána pedig bőven el leszel foglalva azzal, hogy továbbképezd magad, megszerezd a megfelelő végzettséget, ami mindkét szak esetében több évbe telik, így itt sem nagyon fogsz mással munkát vállalni, mert területen belül kellenek már a tapasztalatok.

Érettségi után is lehet munkát találni kint, egy barátnőm kávézóban dolgozott egy évet mindenféle végzettség nélkül Londonban, amíg a barátja kint tanult, együtt mentek ki.

2015. jún. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy leírtad a véleményed.


Egyelőre én is úgy érzem, hogy valamelyest hiábavalóan túlvállalnám magam ezzel a képzéssel, amit nagy valószínűséggel az egyetemen amúgy is megtennék később.


Ettől függetlenül, érdekel, kinek milyen tapasztalatai vannak a szakácsképzéssel, adott helyeken.

2015. jún. 16. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!