Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Színtévesztő lehet mozdonyveze...

Színtévesztő lehet mozdonyvezető színtévesztő szemüveggel?

Figyelt kérdés
A vasúti jelzőknél használt színeket meg tudom különböztetni, eléggé enyhe a színtévesztésem, viszont az Ishihara teszten nem valószínű hogy átmennék. Kérdésem az, hogy a MÁV-nál lehetséges mindez színtévesztő szemüveggel való elfogadása? Főleg a jelenlegi munkaerőhiány és könnyített feltételek fényében kérdezem, ugyanis nem színvak vagyok, a színtévesztésem egyáltalán nem súlyos...
2023. aug. 27. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy a legkisebb szintévesztés is kizáró ok a hivatásos sofőröknél.
2023. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
52%
Nem. Színtévesztéssel még b-s jogosítványt sem lehet kapni.
2023. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet.
2023. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem! Elhagyod a szemüveged, vagy az megsérül a géptérben, akkor mihez kezdesz?

És szerinted csak a vasúti fényjelző színeit kell megkülönböztetned? Árbocokról, táblákról és tárcsákról ne is beszéljünk.

2023. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem mész át a teszten, akkor nem lehetsz, még szemüvegben sem.
2023. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#2 lehet, többeket ismerek aki B-s jogsival vezet, és színtévesztő (ugyanúgy korrigáló szemüveggel)
2023. aug. 27. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 én csak egyet ismerek, az nem korrigáló szemüveges, hanem külön a pályaalkalmasság vizsgáló intézetben végzett anomaloszkópos vizsgálat után lett neki B-re orvosi engedélye, rápecsételve, hogy állásvállalásra nem jogosít.

Szóval ez 50 éve is lehetséges volt.

2023. szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
B-s jogsid lehet színtévesztőként, nem kell hozzá semmiféle külön pályaalkalmassági meg vizsgálat. Ne beszéljünk már hülyeségeket. Nekem is van B-s jogsim, a kutyát nem érdekli B-s jogsinál a színtévesztés.
jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként külföldön kaphatsz hivatásos jogsit is színtévesztőként, ez csak ilyen magyar sajátosság, hogy diszkriminálják a színtévesztőket.
jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!