Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Forgalmi vizsga előtti teendők?

Forgalmi vizsga előtti teendők?

Figyelt kérdés
Nemsokára forgalmi vizsgám lesz. Azt tudom, hogy mit kell és hogyan megvizsgálni az autón, de az lenne a kérdésem, hogy kell-e mindig mondani hogy ha megvizsgálok valamit és jó, vagy elég csak a végén mondani , hogy az autó vizsgára alkalmas állapotban van?

2023. szept. 14. 22:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a végén kell mondani. Amikor nézed a kocsit elég akkor beszélni amikor megkéred az oktatót, hogy nyomja meg a féket
2023. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármi kérdésed van, legyél bizalommal az oktatód felé is :)
2023. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Mondani kell, hogy mit vizsgálsz éppen és annak milyen az állapota. Értem ez alatt, hogy például a rendszám tiszta, jól olvasható, megfelelően rögzített, vagy a gumi esetében a futófelület megfelelő, sérülés nem látható rajta, satöbbi satöbbi...


Már csak azért is illik mondani, mert amúgy ne derül ki, hogy mit nézel, mit vizsgálsz éppen. Az meg nyilván nem mutat jól, hogy sétálgatsz az autó körül hümmögve :D

2023. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én mondtam egyesével, szerintem ez így korrekt
2023. szept. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Beszélni kell, különben honnan tudja a vizsgabiztos, hogy mit vizsgálsz.

Az nem elég, hogy körbe járod az autós, és közlöd a vizsgabiztossal, hogy "minden rendben".


Elárulom, hogy vizsgabiztostól is függ, mennyire veszi komolyan a vizsgának azt a részét.

Van olyan vizsgabiztos, aki teljes átvizsgálást kér, és olyan is, aki csak "bele kérdez", pl az én vizsgámon is "csak egy féklámpa ellenőrzést kérek" volt, és az sem kizárt, hogy eltekint a vizsgabiztos az átvizsgálástól, pláne, ha sokadik vizsga, időzavarba került.

Mindenesetre úgy kell készülni, hogy teljes átvizsgálás, és közben beszélni kell, közvetíteni a látottakat.

2023. szept. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mikor végeztél mindennel, és elindultok a városba, akkor egy fékpróbát kell csinálnod még ott a vizsgabázison. Buktatnak is érte, ha ez elmarad.
2023. szept. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit mondanod, végig nézed, amik elő vannak írva.Csak akkor beszélj, ha rákérdeznek valamire, különben nem kell. Elindulás után egy fékpróba kell. Egy dolog van, amihez kérni kell segítséget, az pedig, hogy világít-e a tolató lámpa.
2023. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Mert a féklámpa kipróbálásához vigyen vizsgára egy téglát? 🤣🤣

Féklámpa tesztje azért fontosabb, nem is tudom,hogy tolatót kell-e nézni.

2023. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. Amiről nem tudsz, arról ne beszélj, okoska.
2023. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Neked meg olyan hosszú a lábad,hogy tudod nyomni a fékpedált, és közben ellenőrzöd,hogy mindkét féklámpa működik? Lehet inkább neked kellett volna csendben maradni,mint olyan hülyeséget írni,hogy csak a tolatólámpa ellenőrzéséhez kell segítség 🤣🤣
2023. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!