Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A vezetőüléses targonca...

A vezetőüléses targonca vizsgán mennyire veszik komolyan az elméleti részt?

Figyelt kérdés

2023. okt. 11. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:
78%

Én baromi régen vizsgáztam, de akkor igazából amit én megtapasztaltam vizsgán annyi volt a lényeg hogy a témáról amit húzol valami értelmeset tudj mondani. Meg akkor a vizsgáztatók eleve úgy is tették fel a kérdést hogy benne is volt a válasz, tehát nem tudtunk nagyon mellé beszélni meg akkora hülyeségeket sem mondani. Ha odafigyelsz oktatáson meg egyszer átolvasod azt a kevés tananyagot amit adnak akkor nem lesz probléma a vizsgán. Ezt nem veszik annyira komolyan mint egy érettségi vizsgát vagy más komolyabb szakmánál.


A gyakorlati meg aztán gyerekjáték.


Én persze nem tartom ezt jónak hogy ennyire egyszerű mert gyakorlati oktatás és a vizsga is abból szokott állni hogy van néhány raklap egymásra téve és az a feladat hogy levegyél egyet és mellé rakd le, vagy tedd fel rá a többire. A való életben pedig azért menni is kell a targoncával, rakodásnál szintén vannak olyan manőverek hogy szűk helyekre bemenni a géppel, oda pakolni, egy raklapnyi téglát megint nem egyszerű mozgatni csak úgy, vagy hosszú vasakat akár, vagy egy komplett autót mondjuk levenni a trélerről targoncával.

Én csináltam már ezeket a való életbe és tudom hogy egy kezdőnek nem egy egyszerű feladat. Meg én nagyon sokat dolgozok gyalogkíséretűvel olyan szűk helyeken kell mozognom ahol 5-5 cm távolság van oldalt és iszonyatosan észnél kell ám lenni.


Ezeket nem tanítják a tanfolyamon ami hát szomorú, mert több munkahelyem volt már, és akik úgy jöttek oda hogy frissen végzett targoncások akik még nem mozgattak normális rakományt egy üres raklapon kívül nekik azért nem volt semmi gyakorlatuk ebbe és bizony rögtön egy ilyen feladatnál ahol szűk helyre kellett bevinni valamit, hát voltak gondok.


Szóval nem kell félni ettől, baromi egyszerű a vizsga minden téren. Olvasd át egyszer az anyagot és kész.

2023. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!