Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az egészségügyi mérnökség...

Az egészségügyi mérnökség vonz. Milyen irányba érdemes elindulnom?

Figyelt kérdés
Egyetemre való jelentkezés előtt állok lassan és legjobban a mérnökség egészségügyi vonala (azon belül is a tervezés pl.: pacemaker és hasonló műszerek terén) és a robotika vonz most. A leglogikusabb iránynak egy villamosmérnöki Bsc. és utána egy egészségügyi Msc. tűnik (+ a villamosmérnökivel elég sok irányba lehet menni), de gondolkoztam mechatronikán is. Esetleg tapasztalatok egészségügyi mérnökösöktől? Elhelyezkedés, fizetés terén mire lehet számítani?

nov. 22. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Én személy szerint nagyon nem vagyok ebben kompetens, de van egy barátnőm, aki SZTE molekuláris bionikáról szeretne egészségügyi mérnökire menni. (Patkányon is van)

Viszont ez olyan szak, hogy egy kicsit mindenből "csipegetnek". Nem tudom ez neked mennyire passzol az érdeklődési körödhöz, de érdemes lehet utána nézni

nov. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha van egy villamosmernök bsc-d, akkor sztem msctől függetlenül már nem lősz nagyon mellé, mivel az egyik legkeresettebb alap diploma az.
nov. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
A villamosmérnöki irány nem rossz, ha viszont a szoftveres része érdekel jobban, akkor meg mérnökinfo.
nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Villany vagy mecha. Hagyd ezeket a 2 éve létező, csak a nevében mérnök vackokat.
nov. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Én is azt mondom, hogyha egy villamosmérnöki bsc-t megcsinálsz, onnantól megengedheted magadnak, hogy hobbiból olyan Msc-re jelentkezz amilyen tetszik, mert a villamosmérnöki önmagában is piacképes. Utána már nyugodtan szakosodhatsz a tényleges érdeklődési körödhöz.
nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Villany villany villany. Az mindenre jó. Az egészségügyi mérnök nagyrészt úgy is programozás, jelfeldolgozás, műszertechnika, képfeldolgozás, méréstechnika, beágyazott rendszer. Az, hogy most éppen EKG vagy egy kamion mérőrendszere, már nem sokat különbözik alapjaiban.
nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval a legérdemesebb biztosan a villamos bsc. nekem. Utána inkább villany vagy egészségügy msc. a hasznos? Mennyire lehet villany msc.-vel elhelyezkedni ezen a területen?
nov. 27. 18:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A villany MSc mindenre is jó. Egészségügyi mérnökként igazából az orvosi tárgyak csak szemléletformálóak, meg adnak egy alapot, de neked a feladatod alapvetően mérnöki lesz: fejlesztés, tesztelés, hibakeresés és javítás, esetleg customer service.

Beágyazott rendszerekre szakosodj majd: mikrokontrollerek, SoC, FPGA, jelfeldolgozás, méréstechnika, hasonlók. Gyakornokként próbálj majd kopogtatni ilyen cégeknél, esetleg a megfelelő tanároktól érdeklődni az egyetemen. Őszintén nincs szükség az egészségügyi mérnök MSc-re, a villany MSc-vel talán jobban jársz, de érdekesek az orvosis tárgyak is betekintés jelleggel. Érteni nem fogsz hozzájuk, de ami a munkához kell, annyira elég lesz (de ezt amúgy a cégnél is meg tudod tanulni). Plusz nem tudhatod előre, hogy nem-e fog jobban megfogni téged mondjuk az automatizálás, energetika.

nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben jártam annó, mint te. Annyi különbséggel, hogy nekem a villamosmérnöki biztos volt. Gépészet nem érdekelt annyira. (Rajzolni meg pláne nem tudok, és nem is akarok.) Ahogy már előttem is írták, ha ilyesmikkel akarsz foglalkozni, akkor igazából NEM az eümérnöki diplomát fogják elvárni, hanem a villamosmérnök, mérnökinfó, esetleg mechatronikai mérnöki diplomák valamelyikét. Magyarországon mégcsak az MSc se elvárás a cégeknél. Ez egy viszonylag tanulós MSc, szóval nagyon dolgozni már nem lehet mellette, szóval gondold át, ha majd ott leszel, hogy megéri-e neked. Egyetem végére jó eséllyel kiderül, hogy inkább a szoftveres, vagy inkább a hardveres dolgok érdekelnek jobban (vagy esetleg a mechanika/gépészet). Én például szoftveres lettem, de nem bántam meg.
dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Villamos bsc egy kiváló alap jelenleg a munkaeropiacon. Envazz csinalnam és onnét mennek egészségügyi mernokire ha nagyon érdekel.
dec. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!