Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik egészségügyi képzést...

Melyik egészségügyi képzést válasszam? L

Figyelt kérdés

Fog indulni a városomban egészségügyi felnőttképzés (tanfolyam), és lehet választani ezek közül:

-gyakorló ápoló

-fogászati asszisztens

-kardiológiai és angiológiai asszisztens

-perioperatív asszisztens

-radiográfiai asszisztens

-gyógyszertári asszisztens

Nem tudom eldönteni, hogy melyikkel tudnék hamarabb elhelyezkedni, vagy ha el költöznék, melyikkel tudnék gyorsabban munkát találni. Mit gondoltok?



2023. febr. 3. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Úgy tudom, hogy a fogászati asszisztens megéri. Egy ismerősöm mesélte, aki azt végzi, hogy ha végzett, csinálhat majd önálló kezeléseket is, amiért elég jó pénzeket lehet elkérni.
2023. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

- Bírod a vért?

- Van a lakóhelyed közelében kórház?


ÉN, a gyógyszertárit javaslom, mert bár utána kell egy szakasszisztensi, de patika SOKKAL több helyen van, mint kórház.

2023. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Bírom a vért, csak a városomban van kórház, de műteni itt nem műtenek
2023. febr. 3. 21:57
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
1. Rosszul tudja az ismerősöd! Ő csak csicska lesz a doki mellett.
2023. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha a pénz számítana a legjobban, tuti, hogy a gyógyszertárit válaztanám. Egyébként meg azt, amifele legjobban húz a szivem.

"Bírom a vért, csak a városomban van kórház, de műteni itt nem műtenek"

Nem tudom hogy ez milyen kórház, ahol nem műtenek, de biztos van a megyédben kórház, ahol műtenek, és szélesebb is a paletta.

2023. febr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Az első válaszoló szerintem a dentalhigiénikusra gondol, ők végzik a fogkőeltávolítást, de szerintem az a lóvé nem tisztán az övék, hanem perkálni kell a dokinak. De lehet, hogy rosszul tudom.
2023. febr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Ahhoz, hogy kardiológiai és angiologiai szakasszisztens vagy radiológiai szakasszisztens legyél vannak elokepzesi követelmények. De én ezt a kettőt választanám.

Népegészségügyön dolgozom, látom mennyire hiányoznak ezek a szakdolgozók, pedig megye székhelyen élek. A fogászati asszisztens képzést én is szeretném megcsinálni, de csak magánban éri meg elhelyezkedni vele.

2023. febr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-es,milyen előképzési követelmények? Ez egy 2 éves tanfolyam, és azt mondták, hogy ha elvégzem, akkor az leszek, amelyiket választom
2023. febr. 3. 23:25
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8.-ra, a kérdezőnek. [link]


Érdekes...az egyiknél kell előképzettség (Én is így tudtam.) a másiknál nem.

LEHET, hogy az OKJ eltörlés miatt ez is változott...vagy nem tudom.

2023. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Ezek kizsákmányoló pozíciók.
2023. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!