Szerintetek ez átverés?

Figyelt kérdés

Van egy olyan, hogy Excel High School, 18 év feletti felnőtteknek szól akik olyan szerencsétlenek voltak, hogy nem tudták elvégezni a gimit és ez egy teljes mértékben online zajló kurzus, nem kell megjelenni sehol. Néhány hónap alatt (kb 12 hét alatt) el lehet végezni az egészet online, csak havi 34 ezer forintba kerül és teljes mértékben érvényes bizonyítványt adnak amit bárhol elfogadnak. Legalábbis én ezt olvastam. Őszintén szólva én az egészet teljes mértékben el is hittem amíg az interneten rá nem találtam erre a vicces kis képre: [link]

Amint megláttam egyből elröhögtem magam. Először arra gondoltam, hogy biztosan az Excel High School egyik idióta diákja viccelődésből szerkesztette ezt a képet és feltette a közösségi médiájára de aztán megláttam, hogy ezt maga az Excel High School tette ki a saját hivatalos weboldalukra! Kezdem azthinni, hogy kamu az egész! Ha ilyen vicces képet szerkesztenek egy kamu diákjukról (nincs is ilyen név, ez egy vicc) akkor biztos, hogy csak trollkodnak! Ez az egész egy nagy kamu trollkodás szerintem. Vagy lehet, hogy tényleg nem kamu és tényleg ez a csaj álneve, művészneve mert ankaliszínésznő. De akkor meg miért pont egy ankaliszínésznővel hirdetik meg az Excel High School-t? Mert öleléssel mindent lehet reklámozni? De amúgy annyira látszik azon a képen, hogy csak ócska photoshop. Ez az egész vagy egy átverés, vagy nem átverés csak vicceskednek vagy tényleg elvégezte egy ankaliszínésznő az Excel High School-t és a művésznevét használta vagy nem is létezik ez a csaj csak azt akarják bebizonyítani ezzel, hogy egy ócska ankaliszínésznőnek is lehet középiskolás végzettsége. Mindenesetre ez nagyon furcsa! Lehet figyelemfelkeltésből szerkeszették ezt a képet mert öleléssel, ankalival bármit el lehet adni, még online kurzusokat is. Egyébként nem biztos, hogy átverés az egész, nem értem miért egy ankaliszínésznővel kell hirdetni az Excel High School-t és miért a művésznevét használták amivel ankaliban szerepel. Nem ismerek ilyen ankaliszínésznőt, valószínűleg nem is létezik, az a "Hughes" vezetéknév vagy egy vicc vagy valami ankaliszínésznő művészneve lehet. Igaziból nem létezik ilyen név, ezt az ankaliipar találta ki és sok ankaliszínésznő használ ilyen nevet, ezért feltételeztem, hogy talán az. Ez ugyanaz a csaj mint ami a képen van ugye?: [link] Csak átszerkesztették azt a piros lelógó izét feketére. Gondoltam, hogy ilyen ankaliszínésznő nem is létezik! Nem is létezik olyan név, hogy Jennifer Hughes, ez valami ankaliszínésznő művészneve lehet vagy valami vicc. Trollkodnak ezek. Ez nem is igazi középiskola csak valami online sz*r. Próbálok megbízni ebben az egészben és azthinni, hogy ez az egész valódi de mostmár így nagyon nehéz! Vagy lehet, hogy valódi az egész csak Április elsején készítették a képet tréfából??? Én annyira szeretném hinni, hogy ez az egész valódi és nem átverés!!! De akkor meg miért csinálnak ilyen vicces képet ha az egész komoly és igazi és nem trollkodás? Annyira jó lenne ha ez az egész igazi lenne! Annyira örültem amikor még hittem benne! De ha ez az egész igazi lenne akkor ilyen képet szerintem még Április elsejei tréfának sem készítene egy valódi középiskola... Trollkodás az egész, ez teljesen egyértelmű de nagyon szeretném hinni, hogy igazi és nem átverés! Szerintem ankalifüggő internetes trollok csinálták ezt az egészet, hogy pénzt csaljanak ki és mert szerintük ez vicces... De azért ijesztő, hogy ezt mennyire egyértelművé is teszik egy ilyen képpel... Szomorú, hogy valaki bedől ennek az egésznek és pénzt ad nekik. Nyílván aki pénzt ad ezeknek az még nem látta ezt a képet a neten. Aztán valaki befizet nekik és utólag derül ki, hogy átverés miután rábukkant erre a képre. Annyira szörnyű, hogy mennyi az internetes átverés, pénzkicsalás és nem szűntetik be ezeket az egyértelműen kamu, átverős weboldalakat. Biztos, hogy illegális amit csinálnak. Még jó, hogy rátaláltam a neten erre a "vicces" kis képre (amikor megláttam még vicces volt, jót röhögtem, mostmár egyáltalán nem vicces ez az egész amit művelnek borzalmas), már majdnem befizettem volna nekik 18 éves koromban pénzt. Elkértek volna 34 ezer forintot, én hülye megadtam volna a bankszámla adataimat nekik aztán az összes pénzt levették volna a bakszámlámról (ami rajta lesz 18 évesen), akár több millió forintot is. Jelenteni kellene valahol ezeket a csalókat, hogy ezt másokkal ne tegyék meg! Ki tudja hány áldozatuk volt már és lesz is! Persze, pár hónap alatt elvégezhető, csak havi 34 ezer forint, érvényes bizonyítvány, stb... Én hülye teljesen elhittem az egészet. Rohadt nagy szerencsém van, hogy megláttam azt az egyértelműen trollkodásból szerkesztett képet. Egyébként én minden hülyeséget hajlamos vagyok elhinni, nagyon hiszékeny vagyok és mindenféle átverésnek könnyen bedőlök sajnos. Egyébként itt van a weboldaluk, valaki jelentse fel őket a rendőrségen vagy valahol, én nem tudom, hogy kell: [link]

Megnéztem, hogy miez az egész, milyen adatokat kérnek el ezek a csalók. Nyugi, nem adtam meg valódi adatokat, csak nyomkodtam a billentyűzetet össze vissza! Először is csináltam egy kamu fiókot, nem valódi email címet és jelszót adtam meg csak nyomkodtam a billentyűzetet random össze vissza. Aztán utána kérte a születési időt, lakcímet és telefonszámot. Ott is csak random nyomogattam a billentyűzetet, kamu adatokat adtam meg, hogy továbbmehessek megnézni miez az egész. Aztán már aláírást is kértek. Csak odafirkáltam, nem az az igazi aláírásom. Utána pedig kérte a bankkártya adatokat, hogy hozzáférhessenek a bankszámlán lévő összes pénzhez. Ezek egyértelműen csalók, ez az egész átverés! Fel kéne őket jelenteni!



dec. 4. 17:45
 1/8 A kérdező kommentje:

Itt van ezen az oldalon egy fotó az állitólagos "Excel High School épületéről": [link]

Rákerestem erre a fotóra a neten és rengetegen használják sok helyen ezt a fotót, mintha nem is lenne igazi iskola épülete csak valami nem létező iskola illusztrációja. Egy mémben is láttam ezt a fotót. Kamu az egész, scam!!!

dec. 4. 18:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, hogy vagy képes ennyit idehányni egyszerre a semmiről? :D A Hughes egy tök normális vezetéknév. A stockphoto-k használata pedig egy bevett gyakorlat mindenhol. Az adott kép pedig, amitől majd fel nem robbant az aortád, nem is az iskolához tartozik közvetlenül, hanem szimplán egy sablonkép egy rendelhető táblához, amit kirakhatsz a házad elé, hogy elvégezted a középiskolát. Amerikában úgy tűnik, hogy ennek van hagyománya.


[link]


[link]


Lehet diplomagyárnak tekinteni ezt az iskolát, azt végképp kérdésesnek tartom, hogy Magyarországon mit kezdenél ezzel a papírral, de hogy pl Minnesota állam elismerte középiskolának az tény.


[link]

dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"A Hughes egy tök normális vezetéknév." Tudod mit jelent az, hogy "hug"? Tudsz angolul? Ankaligráfiában szereplő színésznők leggyakoribb művészneve általában a Hughes, de viccekhez, mémekhez, trollkodásból is használják ezt a nevet. Használd a Google Fordítót ha nem tudod mit jelent ez a szó. De ne keress rá mert antatikus tartalmakat fogsz látni. Hány éves vagy egyébként? Nagyon fiatal lehetsz ha nem tudod mit jelent a "hug" szó. Inkább kérdezd a szüleidet!

"A stockphoto-k használata pedig egy bevett gyakorlat mindenhol." Olyan oldalakra se nagyon járkálj fel mert antatikus tartalmakat fogsz látni. :) Stock photo oldalakra járkálnak fel az emberek ankaligráfiát nézni és letölteni.

"Az adott kép pedig, amitől majd fel nem robbant az aortád, nem is az iskolához tartozik közvetlenül, hanem szimplán egy sablonkép egy rendelhető táblához, amit kirakhatsz a házad elé, hogy elvégezted a középiskolát." Jaaa. És viccből írták oda, hogy "Hughes" mert ölelésfüggők és vicces kedvükben voltak vagy mi??? Az a gond, hogy emiatt a vicc miatt senki nem fogja őket komolyan venni! Egyébként szerinted nem átverés?

"Lehet diplomagyárnak tekinteni ezt az iskolát, azt végképp kérdésesnek tartom, hogy Magyarországon mit kezdenél ezzel a papírral" Zöldkártyához kell ha megnyerem, feltétele a középiskolai végzettség. Meg kell az Apple-höz is, hogy felvegyenek dolgozni. Nem fogok Magyarországon maradni.

dec. 5. 01:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem sikerült normálisan betennem azokat a képeket, nem tudom mi történt.
dec. 5. 01:14
 5/8 A kérdező kommentje:

Így akartam volna, elrontottam a linkeket, bocsánat:


Az Excel High School folyamatosan ezt a képet használja mindenhol:

[link]

[link]

Ez az az iskola valójában:

[link]

[link]

[link]

És ijesztő internetes mémekhez használják ezt a furcsa, régi iskolai épület fotóját amik valamiféle balesetről szólnak...:

[link]

[link]

[link]

dec. 5. 01:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Jézusom, most néztem meg csak a Wikipédián, az Excel High School egy 97 éves iskolai épületet használ mintha az a saját iskolájuk lenne! Egyébként meg már az excelhighschool.com weboldala már nem is elérhető, azt írja ki, hogy nem tud a Safari biztonságos kapcsolatot kiépíteni a szerverrel. Már le is törölték magukat! Ezek csalók és rohadt ijesztő már ez az egész!
dec. 5. 01:21
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

"Zöldkártyához kell ha megnyerem, feltétele a középiskolai végzettség. Meg kell az Apple-höz is, hogy felvegyenek dolgozni. Nem fogok Magyarországon maradni."


Te most trollkodsz vagy tényleg ennyire debil vagy? De még ha troll is vagy akkor sem százas nálad valami hogy ideokádsz egy regényt.

dec. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért, nem fogadják el az Excel High School diplomát zöldkártyához vagy mi??? Érvényes bizonyítványt adnak!!! És nem vagyok troll!
dec. 5. 23:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!