Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Akik felnőttként az új rendsze...

Akik felnőttként az új rendszerben tanulnak szakmát, azoknak mi a véleménye az adott képzésről jelenleg?

Figyelt kérdés
Anonim oldal, nyugodtan leírhatod a véleményedet, hogy éppen milyen szakmát tanulsz és mennyire színvonalas az oktatás, megbántad-e?

jan. 12. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem pont olyan, mint a régiben. Nagyjából ugyanazok a fazonok tanítanak, mint az OKJ-s képzéseken. Ugyanazok a fazonok írják a vizsgakérdéseket. Ugyanazokat a fazonokat hívják meg vizsgabiztosnak.

ki eddig lelkiismeretesen vette a feladatokat, az eztán is, aki meg csak s pénzre ment, az eztán is a pénzre megy.

jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Eddig 2 szakmát tettem le az "új rendszerben".

Egyszerűen undorító a színvonal!

Egyik szakmában sem tudnék elhelyezkedni ezzel a tudással.

A követelmények meg az elvárások megvannak, de tanítani nem fognak!

Azt magadtól kell!

Szánalmas egyszerűen...

Ritka és jól fizető szakmákat választottam, mind a két esetben dicsérték a nappali tagozatot és a tanárokat.

Az utóbbi szakmánál az "ország egyik legjobb " (nappalira vonatkozik persze, de a tanárok ugyanazok voltak) szakmunkás sulijába jelentkeztem.

Aha, meg a nagy lókukit!


A silány oktatás ellenére próbáltam minél többet készülni a vizsgákra, de olyan volt a pontozás, hogy mi nekünk nem engedtek belelátni.

Csak közölték, hogy 3as.

Ugyanolyan pontszámokat kapott más is, mint én, pedig ismertem olyat, aki full lexarta, csak a papíért jött, illetve otthon erőltették neki a dolgot.

Alig járt be.

Erre ugyanazt a 3ast kapta mint én.

Egyedül az interaktívnál szereztem 5öst, de a gyakorlat - elmélet/portfólió meg a kutyaf... - a mind 3as lett.

Ahogy az összes többi oszt. társamnak.


Ott is megy a lehúzás.

Az első teljesen ingyenes oktatás volt, államilag támogatott volt.

Ezt végig éreztették velünk.

Szerintem ennyi bőven elég.


A lényeg röviden :

Színvonaltalan, gyenge, nemtörődöm oktatás.

Ha államilag támogatott, akkor azt éreztetik, hogy legyél hálás, hogy itt lehetsz.

Ha fizetős, akkor is a végén : 0 tudással engednek az utadra!

NULLA!


Papírt kapsz, ez az egy pozitívum. De egyébként rabolják az idődet.

Én munka és nyelviskola mellett nyomtam a 2 szaksulit.

A nullára levitte az energiaszintemet de "okosabb" nem lettem.


Hiába tudtam megcsinálni a gyakorlati feladatot (kitörölhetem vele, mert ez csak 1 dolog, bonyolultabbhoz hozzá sem tudnék fogni), hiába tanultam az elméletet (leginkább azt ami nekem kellett a jó jegyhez) ha egy szaki beszél, meg sem értem, hogy mit akar.


A vizsga színvonala tehát nem túl magas, DE TELJESÍTHETŐ akár 5-re is. Na neked erre nem adnak lehetőséget!


Ha találsz egy jó helyet ahol betanítanak, akkor talán nem probléma, hogy "hlye vagy mint a sgg".

Mert mondom még egyszer, papíron kívül semmit nem kapsz!


Ettől függetlenül vágjál bele, talán nem sggfej mind, bár egy régi oszt. társam is ment felnőttképzésbe, nahát az sem volt piskóta ahogy halottam :D

Egyszer bementem helyette egy órára (leginkább matek volt, azt meg szeretem), senkinek nem tűnt fel, hogy más arc van ott.

Borzalmas volt az is.

Unott, megkeseredett, csak a pénzért bejárós 40+ os nő volt ott, de úgy viselkedett mint egy zsémbes öregasszony...

Lekezelő mindenkivel és a tanítás helyett ő is inkább csak sztorizgatott.

A többiek erre meg vevők voltak ott is...

Még egyszer mondon, SZÁNALMAS!


De legalább ez az új felfejlesztett rendszer! Örüljünk neki!

márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Még annyi, hogy mindenik érdektelen.

Illetve nem közölnek veled semmi (fontos) információt.

Senki sem tud semmit, mindenki másra mutogat.

"majd kiderül"

Végig csak haladunk az árral azt majd lesz valami.

Mind a két iskolában ez volt, minden az utolsó utáni pillanatban derült ki.

Semmire sem tudtál felkészülni.

Ha mondtak valamit, akkor egyszer piros volt, majd később kék.

Bizonytalanság, lenézés, időhúzás, színvonaltalanság, nagy lótúró.

+ ha szerencséd van, fizetős! :)

márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2,3: Köszi a kimerítő válaszokat - erre számítottam, valahogy sejtettem! :(


Tehát a helyzet még annál is sokkal rosszabb lett, mint volt...

márc. 26. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:
39%
Ugyan már, szerintem pont olyan. Intézmény- és tanárfüggő. Eddig az OKJ-ről mondott mindenki rémtörténeteket, eztán meg az állami szakképzésről.
márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!