Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen képesítésre lesz...

Milyen képesítésre lesz szükségem, ha érettségi biztos szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

jan. 22. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
Egyetemi diploma. Minimum.
jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Bár nem tudom, az érettségi bizottság melyik tagjára gondolsz, mert olyan, hogy “érettségi biztos” nem létezik, de bizottsági tag, elnök, jegyző, stb. csak tanári diplomával lehetsz.
jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Kell hozzá pedagógiai gyakorlat, azt hiszem öt év érettségiztető intézményben (gimi, technikum, szakgimi). Ezt követően egy fizetős tanfolyam az Oktatási Hivatalnál, amit 5 évente meg kell újítani, de az is kiváltja, ha részt veszel az éves fejtágítókon. Ez az érettségi jogszabályokról szól. Utána lehetsz elnök. A sima bizottsági tagsághoz (emelt érettségin) azt hiszem elég az öt év gyakorlat. Viszont maga a névjegyzékbe jelentkezés fizetős.


Ezt követően nem dönthetsz semmiről, az Oktatási Hivatal küld ki bizottságokba - vagy nem. Az egyetlen, amiről megkérdeznek, hogy adott évben mettől-meddig érsz rá, meg melyik sulikat zárod ki elfogultság miatt (=rokonod érettségizik ott éppen). Mivel már régóta nem emeltek a díjazáson, lecsökkent az aspiránsok száma, így mostanában szinte mindenki kap megbízást, aki szeretne. Sőt volt, hogy felhívtak, hogy nem mennék-e Budapestre (250km ide), fizetik az utat, a szállást. Mondtam, hogy nem, de ha a költségeimet odaadnák a pesti kollégáknak, akkor a megnövelt díjért talán akadna jelentkező.

jan. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De szuper, erre voltam kíváncsi, köszönöm!
jan. 23. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!