Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Közgazdász: Gazdálkodási és...

Közgazdász: Gazdálkodási és menedzsment ágazat Mennyire lehet ebben később elhelyezkedni? Mennyire nehéz az iskola és a tantárgyak/matek? 19F

Figyelt kérdés

Jelenleg érettségi előtt állok, középszinten fogok érettségizni.

Ha van suli ahol már nem várják el az emeltet, ott mennyire lesz majd nehéz dolgom?

El lehet ebben könnyen helyezkedni? Ha igen, például hol és milyen pozíciókban?



2023. okt. 26. 07:34
 1/1 anonim ***** válasza:
81%

Közgazdász: Gazdálkodási és menedzsment ágazat Mennyire lehet ebben később elhelyezkedni?

Sokan végeznek ezen a szakon minden évben. Ha ki tudsz tűnni valamivel, releváns tapasztalat, nyelvtudás, egyéb készség, képesség... stb. akkor nincs gond, könnyen fogsz pályakezdő pozíciót találni. Ha viszont egy noname egyetemen bukdácsoltál át kegyelemkettesekkel, és mellette semmit nem tudsz felmutatni, akkor nehezebb lesz a dolgod.


Mennyire nehéz az iskola és a tantárgyak/matek?

Minden relatív. Alapvetően a könnyebb képzések közé tartozik, ami nem jelenti azt, hogy ne buknának ki sokan az egyetemről - nálunk anno az évfolyam kb. harmada tudott időben diplomázni, még kb. 20% pár félév késéssel, a többiek kihullottak. A matek messze nem az a szint, mint egy műszaki vagy informatikai képzésen, de messze meghaladja az emelt szintű érettségi követelményeit, úgyhogy ha középszinten négyest összeszedni emberfeletti erőfeszítés volt részedről, nem biztos, hogy közgazdász képzésben kellene gondolkodni.


Ha van suli ahol már nem várják el az emeltet, ott mennyire lesz majd nehéz dolgom?

Egyáltalán nem, mert ahol elvárják, ott se úgy, hogy pl. mindenképp matekból kell emelttel rendelkezned, hanem csak úgy, hogy egy emelttel rendelkezned kell.


El lehet ebben könnyen helyezkedni? Ha igen, például hol és milyen pozíciókban?

Ld. első kérdés. A felvi-n van a szakleírásnál van szakmatérkép, ott bőven válogathatsz. Ez a szak kevésbé állít egy irányba, mint mondjuk egy pénzügy vagy turizmus szak, elég változatos munkaköreid lehetnek. Saját szaktársaimról el tudom mondani, hogy van köztünk könyvelő, könyvvizsgáló, kontroller, HR-es, marketinges, pályázatíró... sokfajta pozíciót be lehet vele tölteni, multiknál, kis cégnél, önkormányzatnál, de akár vállalkozóként is. Tudom, nesze semmi, fogd meg jól válasz, pályaválasztás előtt én is ezt kaptam erről a szakról, de tényleg ez a helyzet. Nincs egy annyira egyértelműen kijelölt pálya előtted, mintha mondjuk fogorvos vagy tanár szakra jelentkeznél. Ez egyszerre előny és hátrány is.

2023. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!