Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Támogatja az egészségügy a...

Támogatja az egészségügy a dolgozóinak a továbbtanulását ?

Figyelt kérdés

Szeretnék főiskolán levelező szakon ápoló szakot végezni, majd később kiterjesztett hatáskörű ápoló mesterdiplomát szerezni.

Viszont arra gondoltam előtte elvégezném felnőttképzésben, és elhelyezkednék benne arra gondolva, hogy ha már kórházban dolgozom támogatják a tanulmányaimat.

Gondolok én a munkaidőbeosztásra leginkább, hiszen hiába levelező a képzés mégis havonta egy hét jelenlétet igényel, tolerálja ezt az egészségügy? Későbbiekben pedig a kiterjesztett hatáskörű ápoló pedig csak nappali tagozaton van elképzelhető, hogy az órarendet és a munkabeosztás egymáshoz igazítsa az ember? Járhat tanulmányi szabadság? Mennyire általános, hogy tanulmányi szerződéssel vesznek fel?

Ha valaki tapasztalt ezzel a problémakörrel kapcsolatban, nagyon hálás lennék ha elmesélné a tapasztalatait!



febr. 13. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Köss a kórházzal tanulmányi szerződést, így az oktatási napok munkaidőnek számítanak.
febr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De arra vigyázz, ha valami hiba csúszik a dologba, ami szerződés szegéshez vezet a te részedről, fizetned kell, rohadt sok pénzt. Pl ha elengedtek x napon suliba, vizsgázni, akkor azokra a napokra a munkáltató részére a napi teljes összeget (munkáltatói járulékok+munkavállalói járulékok) mind meg kell fizetned, + ha lesz valami per szerződésszegés miatt annak a költsége is a tiéd. De ez függ a szerződésben megállapodott részletekről. Kérd ügyvéd segítségét a szerződésnél. Nem tudható pl. Hogy 1-2-x év múlva mi lesz. Én rohadtúl megszívtam!!
febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
febr. 17. 08:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Károli Gáspár Református Egyetemen a levelező ápoló képzés csak kéthetente két nap: péntek szombat. Ezen kívül en is a tanulmányi szerződést látom az egyetlen lehetőségnek.
febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Semmelweisre ne menj tanulmányi szerződés nélkül... én most iratkozok át onnan máshova. Képtelenség elvégezni munka mellett, annyi gyakorlat van, szar az órarend, a tanulmányi osztály kritikán aluli, a tanárok közül talán 3-4 van aki tényleg oktatása alkalmas.
febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
A sote viszont nem végezhető el a tervezett idő alatt, bármennyire vagy ügyes valamiből úgy is meghuznak.
febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pte is szivatós!
febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

SOTE-n végzett gyógytornász vagyok, az 5.kommentelőnek sajnos teljesen igaza van..

Munka mellett csinálni ráadásul, hát nem is tudom kinek van ahhoz idegrendszere de őszinte elismerésem azoknak az embereknek!

ápr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!