Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a különbség ezek között a...

Mi a különbség ezek között a tanfolyamok között?

Figyelt kérdés
Honnan tudhatom, hogy melyik kurzus adja a legminőségibb tudást? Szóval szeretnék újrakezdeni tanulni, és a pénzügyek érdekelnek. Láttam hogy van ilyesmi OKJ, pl hogy pénzügy és számviteli ügyintéző, de láttam ilyet is, hogy pénzügy és számviteli ismeretek tanfolyam. Szóval ezek között mi a különbség? Van egyáltalán egy ilyen OKJnak értelme, vagy ez a közelében nincs annak a tudásnak, amit egy egyetemi pénzügy szakon össze lehet szedni? Azért kérdezem mert lehetőleg nem akarok visszamenni az egyetemi környezetbe. Ezt az OKJ-s dolgot is online akarom csinálni lehetőleg hogy ne nagyon kelljen emberekkel találkoznom vagy kommunikálnom. Na de a lényeg hogy egy ilyen képzéssel hogyan lehet elhelyezkedni? Mivel ad többet az egyetem mint az okj? Köszönöm a segítséget
febr. 20. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is: az OKJ évekkel ezelőtt megszűnt. Vannak tanfolyamok és szakmák. Ezek közül a komolyabbakat csak iskolarendszerű képzésben lehet elsajátítani jellemzően valamelyik technikumban, a lightosabbakat néhány hónap alatt lényegében bárhol elvégezheted. A szakmák közül kiemelkednek a felsőoktatási szakképzések, amelyek képzési ideje 2 év, általában levelező képzési formára is van lehetőség. Az egyetemi szak jelenti a csúcsot. Itt legalább 3 éves a képzés, és szintén sokszor van lehetőség levelező formára.
febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyintéző egy konkrét szakmát ad a kezedbe, az "ismeretek" tanfolyam meg nem ad akkreditált oklevelet, végzettséget.

Egyébként nem ajánlom egyiket se, ha képes és hajlandó vagy időt, energiát és pénzt áldozni arra, hogy ilyesmit tanulj, akkor csinálj meg egy mérlegképes könyvelői képzést. Kb. ugyanannyi idő, mint az ügyintéző, cserébe nagyságrendileg értékesebb. Ha mostanában kezded, még a "régi", olcsóbb, rövidebb képzést tudod elkezdeni.

febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2 köszönöm. Akkor a mérlegképes könyvelő tanfolyammal vagyok a legközelebb ahhoz, mintha egyetemre egy pénzügyi számvitel szakra jelentkeznék? Egy ilyen elvégzésével tulajdonképpen mihez fogok érteni? Könyvelő lehetek? Vagy akár más is? Gondolom az egyetemi szakkal bármilyen pénzzel kapcsolatos irányba elmehetek.
febr. 20. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!