Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen faktokat válasszak ha...

Milyen faktokat válasszak ha érettségi után fodrász/kozmetikus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
10.es lány vagyok, gimnáziumban tanulok, egy érettségit szerzek itt. Fodrász/kozmetikus szeretnék lenni de nemtudom milyen fakultációkat válasszak(2 kötelező). Az egyik valószínűleg angol lesz hisz az megy, és nem is lehet vele mellé lőni de a másikat nemtudom. Megéri ezeket tanulni? És kb mennyit lehet keresni ezekkel a szakmákkal? Tudtok Pécs közelében olyan helyet ahol ezeket eltudnám végezni? Más: ha valakinek van tapasztalata ezekben és nyitott lenne arra hogy beszélgetni tudjak vele erről a témáról megköszönném ha írna elérhetőséget!

ápr. 11. 20:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyéb: Valaki tudja hogy milyen végzettség kell ezekhez? Az egyik helyen azt olvastam hogy 10.osztály elvégzése elég, máshol azt olvastam hogy érettségi a követelmény.
ápr. 11. 20:24
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Törit javaslom az angol mellé, ha esetleg később egyetemre szeretnél menni ezt a két szakot elfogadják sok helyen.
ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Angol jó választás. Én a töri helyett matekot választanám. Az mindenhol hasznos.
ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egész biztos vagy benne, hogy ezt akarod csinálni, és nem akarsz később egyetemre menni, akkor egy másik nyelvet, ha lehet, mert több ügyféllel tudsz kommunikálni.

Segítene, ha megírnád, miből lehet nálatok választani.

ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Angol és németet tanulok. Angolból májusban már előrehozott érettségizek, németből viszont még elég kezdő vagyok, 3éve tanulom.(5éves a gimi)
ápr. 14. 05:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor német!
ápr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!