Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek melyik a jobb...

Evii1507 kérdése:

Szerintetek melyik a jobb tanfolyam?

Figyelt kérdés

Szeretnék továbbtanulni pénzügyi területen. De pontosan nem tudom, hogy merre.

Olvastam könyvelői és könyvvizsgálói tanfolyamokról is, amelyre szívesen járnék.

Mi a különbség a kettő között?

Melyiket érdemesebb inkább elvégezni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



ápr. 13. 04:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A könyvvizsgálói képzés megkezdésének feltétele: diploma és mérlegképes könyvelői képesítés. Ehhez már megfelelő előképzettség szükséges. MKVKOK oldalán minden hasznos infót megtalálsz, mivel egyedül ők indítják. A képzés 3 éves, és elég nagy anyagi befektetéssel is jár.

A mérlegképes képzés jelenleg 2 éves, de tervezik nyártól szigorítani a feltételeket. Így még most érdemesebb belevágni. Ha már ez a képzés is hosszabb lesz, akkor érdemesebb egy gazdasági Bsc-t elkezdeni. Időben közel ugyanannyi lesz, mint a mérlegképes könyvelő.

ápr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Nagyon sokat segítettél nekem. 😊

Igazad van. Lehet tényleg Bsc-re kellene inkább mennem.

Az jobban megérné nekem.

ápr. 13. 08:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is pénzügy számvitel szakon végeztem. Utána ki tudod váltani a mérlegképes könyvelői papírt teljes beszámítással. Így meglesz mindkét végzettséged és el tudod dönteni, hogy szeretnéd-e elvégezni a könyvvizsgálóit. Örülök, hogy tudtam segíteni! :)
ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az első válaszoló tökéletesen leírta. Ha ebbe az irányba szeretnél továbbtanulni, ezzel szeretnél foglalkozni, akkor mindenképpen pénzügy és számvitel alapszakon érdemes továbbtanulnod. A mérlegképes könyvelői képzésen 7 tantárgyat (ún. modult) kell teljesítened, és utána a képesítő vizsgát. Ha bármilyen közgazdász diplomád van, akkor 3 modul alól felmentést kapsz, ha viszont PSZ alapszakon vagy számvitel mesterszakon végeztél, akkor 6 modul alól kapsz felmentést (plusz akár a 7. alól is, ha tudod igazolni, hogy azt az egyetemen tanultad), és a képesítő vizsga alól is, tehát ha a könyvelés/könyvvizsgálat a cél, akkor érdemes ezt a szakot választani.

Az eredeti kérdésre is válaszolva: a különbség a kettő között kicsit hasonló, mint a rovar meg a bogár kérdésköre, minden könyvvizsgáló könyvelő, de nem minden könyvelő könyvvizsgáló. Nagyon leegyszerűsítve a könyvelő az, aki a vállalkozások különféle nyilvántartásait, kimutatásait, bevallásait, beszámolóit vezeti, elkészíti, a könyvvizsgáló pedig az, aki egy külső szakemberként ellenőrzi, auditálja, hogy ezek a nyilvántartások, beszámolók valóban megfelelnek-e mind a valóságnak, mind a jogszabályi előírásoknak.

Pár éve a könyvvizsgálói képzés kapcsán eltörölték az előzetes kötelező szakmai gyakorlatot, úgyhogy a könyvelői papír kézhezvételének másnapján már jelentkezhetsz is. Ettől függetlenül érdemes utánajárni, esetlegesen a szakmai gyakorlatodat hasonló helyen tölteni. A könyvvizsgálat jól hangzik, de nagyon nem való mindenkinek, és ahhoz meg hosszú és drága a képzés, hogy "vagy bejön, vagy nem".

ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Koszi, ezek nekem is hasznosak voltak. :)

#4 mit ertesz azon, hogy “ A könyvvizsgálat jól hangzik, de nagyon nem való mindenkinek” ?

ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!