Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Most mi legyen? 8 év után...

Most mi legyen? 8 év után most csaltam meg először a barátomat, és lehet, hogy terhes vagyok. Azt mondja ő válalná a babát, de végig kifogja bírni? !

Figyelt kérdés
Ne ítéljetek el,mert én sok mindenben kiálltam a barátom mellett,de már besokalltam.Tudom,hogy nem ez volt a megoldás,és utálom is magamat érte.Először is a kapcsolatunk legelején kihúztam sújos anyagi gondokból,aztán közösen vettünk 3 kocsit amiket összetört.a legutólsónál teljesen saját magát is.Ennél a balesetnél totál ő volt a hibás,mert ittas volt.Én ezt is megbocsájtottam.Már 8 éve együtt vagyunk,de érezelmet csak én adok tőle szinte semmit nem kapok vissza.Ha beteg vagyok az sem nagyon érdekli,azt mondja menjek dokihoz mert ő nem tud segíteni.Tavaly volt egy komoly pszichés betegsége,és még mindig gyógyszeres kezelés alatt áll,de már azért jobban van.Többször el akart ekkor küldeni,de én kitartottam,mert szeretem.És most itt van a lakásunk,nagyon sok kölcsönnel,és szeretetet nem kapok.Ezért tettem meg!Pedig eddig azt hittem én erre soha nem leszek képes.Tavaly már többször elakartam hagyni,de soha nem tudtam megtenni,mert ilyenkor belegondolok,hogy mi lesz vele.Mit fog enni,miből fog megélni,mi lesz a lakással?Ezért remélem nem leszek terhes,mert ezt már nem fogom kibírni.Magamnál még mindig jobban féltem őt.
2009. jan. 30. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, aki ismeretlenül megítél, az önmagát minősíti... Bajban vagy. egyrészt a baba miatt, másrészt azért, mert szépen hangzik, hogy vállalja, de eddig is volt felelősségtudata? Amit írsz, abból nem ez derül ki...

Ha TE nem érdekled (anyagilag, érzelmileg) akkor egy másvalaki gyereke hogyan érdekelné?

Persze, lehet, a gyerektől megkomolyodik majd, de ezt nem egy kicsivel kellene kipróbálni.

Másfelől azért is bajban vagy, mert -ne haragudj, igazán nem bántani szeretnélek, én is átéltem ezt!- de társfüggő vagy. A becsületes neve ennek kodependencia, nézz utána mit jelent, és ÉBREDJ FEL magadból! NEm őt kell megmentened, senki de senki nem éli le a Te életedet sem helyetted, pláne nem a kicsiét!!!

A társfüggők mindig meg akarják menteni azt, akit szeretnek...

Ez egyébként csodálatos dolog, hogy ennyire önzetlenül mellette vagy! De tudni kell, mikor lesz az egészből önsorsrontás. A magad élete, energiái árán mentheted őt akárhányszor, ebbe nem szólhat bele senki! De a gyerek az más...

Véleményem az, hogy gyógyulj meg a társfüggésből, anélkül is szeretheted. A gyereket pedig akkor vállald, ha kész vagy egyedül is gondját viselni.

Nagyon sok szerencsét ehhez, ha akarsz, írj privit, mi lett Veletek!

2009. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

közoktatás/speciális tanfolyamok közé tartozik, az tuti, mert ez egy speciális eset.

Vagy is még sem ez a tipikus nem merem elhagyni, félek a magánytol címü sztori. Azt gondolom hogy ti tipikusan azok vagytok akik már régóta nem kellen hogy együtt legyetek.

Ez hogy félsz elhagyni, nekem is megvolt. rettegtem mi lesz a férjemmel ha elhagyom stb.. mi lett vele? egy hét után új barátnöje lett és boldogan élik életüket. pedig pont azt gondoltam amit te. de ez talán azért van mert én féltem kilépni a kapcsoltabol és ezt inkább rá vetittettem. szóval hagyd el a csudába és ha tényleg terhes vagy közöld az igazi apával.

2009. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Ahogy olvastam a történeted, nekem az volt az első gondolatom, hogy: te két gyereket szeretnél egy egyedül nevelni? Mert szerintem a párod sem különb, mint egy gyerek. Tehát itt nem arról van szó, hogy Ő vállalja-e a gyereket, hanem TE vállalsz-e mellé mégegyet?
2009. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Emellett a pasi mellett boldog sosem leszel.A gyerekednek meg nem lesz apja, mert az ilyen az alkalmatlan annak.

:(

Hajrá!

2009. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Alkalmatlan, felelőtlen gyermeteg elmével rendelkező a párod a leírtak alapán. Egy gyermek mellé nem elég a 100% teljesítmény se, nemhogy a linkeskedés. Amennyiben benned ezek a dolgok "vihart" kavarnak nem tudod a helyükön kezelni a tényeket akkor még te is bőven éretlen vagy, mind érzelmileg mind gyakorlatilag. HA ROSSZ IRÁNYBA HALADSZ NE SEBESSÉGET VÁLTS HANEM IRÁNYT!

Sok sikert.

2009. szept. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem ez lenne a kérdés, hanem hogy mért maradsz vele?
2009. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!