Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Európa, nyári tábor (mint pl...

Európa, nyári tábor (mint pl CCUSA, Campleaders) -tudtok ilyet?

Figyelt kérdés

Szeretnék 1-2-3 hónapra elmenni valahova Európán belül.

Nyelvtanulás, és más népek kultúrájának megismerése céljából.


Olyasmi lenne jó, ahol viszonylag sokmindent állnak.


Németország különösen érdekel, de más ország is szóba jöhet.

Szóval tudtok Európában belül ilyen lehetőségeket?

Nyári diákmunka, táboroztatás, önkéntesség?stb.


2011. febr. 27. 11:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom h CCUSA, CAMPLEADERS amerikai irányultságúak, ezért írtam direkt külön Európát:)
2011. febr. 27. 11:13
 2/4 A kérdező kommentje:

EVS-en kívül...

Az elég drága sajnos..

2011. febr. 27. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A ccusa-val én is szemezgettem egy darabig, szépen hangzik, hogy mindent ingyen kapsz, csak a szerződést ne olvasd el! :)

Én önkéntes táborban voltam kétszer, ezek sajnos csak két hetesek, de szerintem feledhetetlen élmény, illetve ha duplán jelentkezel, akkor két helyre is mehetsz, vagy akárhányra. Itt az útiköltséget kell fizetned, illetve ezenkívül táborfüggő hogy még mit. A szállást, kaját mindenképpen állják, a szabadprogramokat már nem biztos. Az egyik táboromban kajaktúrán, és egyéb jó dolgokon vettünk részt a tengeren és egy fillérünkbe sem került, míg mondjuk a másikban minden szabad programot, városnézésnél vonatjegyet, néha belépőket is nekünk kellett fizetni.

Ezek általában nemzetközi táborok, és aki ilyen helyre megy, az többnyire nem apuci gazdag gyermeke, így azért igyekeznek arra figyelni, hogy pénztárcabarát helyekre vigyenek, ha nekünk kell fizetni, illetve nincs olyan hogy bármely program kötelező lenne.

Rengeteg témakör közül lehet válogatni, hogy milyen táborba is szeretnél menni, környezetvédelem, restaurálás, gyerektáborok, stb stb. (napi 3-6 óra munka) Szerintem egy olyan élmény amit egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni ha az embernek van egy kis pénze. Magánál a jelentkezésnél ki kell fizetni max 10 ezer ft-ot nem tudom pontosan, két éve 7 volt, azóta nem néztem sajnos, ezekután pedig már csak az útiköltségedet, és amit fentebb említettem. Olyasmi stílusú helyek, mint régen az építő táborok voltak... A csapatban, mivel mindenki más országból érkezik angol az alap nyelv, nem árt valamennyit tudni, de amúgy szinte bármilyen nyelvet tudsz gyakorolni, ha találsz hozzá partnert! :) Nyelvtanulás szempontjából is tökéletes az biztos! Nem tudom... most így hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed, akkor nyugodtan tedd fel, szívesen válaszolok. Több szervezet is küld önkénteseket ilyen helyekre úgy tudom, de én velük voltam:

www.utilapu.org (SCI)

2011. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt sokan dicserik: [link]
2011. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!