Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Valaki jár itt fogtechnikus...

Valaki jár itt fogtechnikus képzésre? Mesélnél róla?

Figyelt kérdés

Milyen tantárgyak vannak (és azokat kicsit részletesebben, hogy miről is szól, pl miket kell megtanulni, stb - utánanéztem, de nem találtam részletes leírást, csak a tantárgyak nevét) Mennyire nehéz? Milyen a gyakorlat, és mivel, hogyan dolgoztok? Oké, nem úgy értem hogy adjátok le nekem a tananyagot :D Csak kíváncsi vagyok, hogy pontosan milyen is ez. Mennyire kemény ez a szakma? És még valami: könnyen el lehet vele helyezkedni? Kb mennyit keres egy fogtechnikus?

Köszi :)

18L


2011. márc. 3. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Én nem járok képzésre, de azért tudok róla pár dolgot. A biológia és a kémia a fő tantárgy, de főleg a biológia. Rohadt jó kézügyesség kell hozzá, szinte szobrászi képességek, ha jó akarsz lenni. Elég jól ellehet vele helyezkedni, egyik haverom anyja magán fogtechnikus kb 300 ezret szokott bezsebelni havonta.
2011. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

Én nem jártam ugyan de gondolkodtam régen ezen a pályán is.


Aztán körbejárva a témát, meg beszélve egy két fogtechnikussal rájöttem, hogy a minőséget nagyon elvárják, sok engedélyeztetés kell egy saját fogtechnikai laborhoz, és évente történő felülvizsgálati díjakat szednek ÁNTSZ és egyéb állami részekről.

A bevétel pedig nem biztos, mert az orvosok is úgy gondolkodnak, hogy azzala fogtechnikussal dolgoztatnak, aki a legolcsóbban vállalja a munkát, hogy nekik fogorvosoknak a legnagyobb haszon maradjon, és a kliens se mondja azt, hogy ebbe belerokkan anyagilag.



Dióhéjban tehát a fogtechnikus munkája bizonytalan.


Drága a saját válallkozás fentartása (másképp pedig nem megy)

Drágák a berendezések.

A jó helyen sok fogorvoshoz közel levő ingatlan a saját labornak.

Az engedélyek, az évenkénti minőségbiztosítási hitelesítések a gépekre, és a bírságok magasak ha mulasztás van.

Plusz az egész foglalkozás legérzékenyebb pontja az orvosi ismerettségi kör

(hiszen ők a megbízók, a megrendelők).


Továbbá az is ellene szól még, hogy csak egy Okj szakma.

És a mesterképzés csak 5-6 év múlva szerezhető meg miután leigazolt gyakorlat van néhány év.


Szóval az egész saját vállalkozás túl sokba kerül, és túl bizonytalan.


Ha meg valaki alkalmazottként megy el fogtechnikusnak egy fogtechnikai laborba akkor annyit keres csak mint egy pénztáros a tescoba, de a munkát neki kell végeznie.


Én inkább kihagytam.

2011. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Jaja, pont ahogy az első írja, csak ahhoz, hogy havonta 300 at bezsebelj mint magán fogtechnikus, bele kell fektetned az egész saját laborba, meg vállalkozásba legalább 6-7 millió forintot!!


Ennyi pénzből meg már akár a fogorvosi egyetemet is elvégezheted, és az legalább Doktori fokozat, és nem egy bizonytalan Okj szakma.

2011. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Nem gondoltam, hogy ez ilyen bizonytalan, meg mondhatni rossz szakma. Egyébként csak felmerült a gondolat, mert olyan jól hangzott, és amit olvastam róla, az alapján megtetszett. Köszi a válaszokat :)
2011. márc. 3. 19:28
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
szerintem jó szakma...főleg nyáron lehet vele rohadt sokat keresni, mert a németektől bármennyit ellehet kérni
2011. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Igen, sok foglalkozásról írnak jó dolgokat, de ez még nem jelenti azt, hogy a velejárói között nem 3x annyi hátrányos dolog van hozzákapcsolva mint amennyi jó van az egészben.


Sajnos ilyen ez a marketing világ, ezért kell tájékozódni, és mindíg minden részletet felderíteni, különben könnyen büfészakra futhat az ember.


Az nem végzettség és megélhetés, amibe utánna milliókat kell befektetni, hogy aztán a töredékét visszahozza nagy bizonytalanságok mellett.


Ennyi erővel felesleges tanulni.

Fel lehet venni hitelt is aztán a pénzt berakni a tőzsdére, kb ugyanannyi az esély vele a sikeres életre, mint az tájékozódás nélküli tanulással.

2011. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Én fél évet tanultam fogtechnikát,csinálnám újból,de nem találok gyakorlatra helyet.Azért hagytam abba,mert az emberekkel nem voltam valami jóba,kibírhatatlanok voltak.Egyébként a budapesti szolgáltató és kézművesipari szakiskolába jártam,ott van labor,de nem ajánlom,fantom munkákkal dolgoznak,megvetetnek mindent,ami nem fontos.Hát most vergődök,keresgélek fogtechnikusokat,de nincs sok remény,nagyon telített a szakma,és nagyon drága a képzés is.Valahol 500 000-et is elkérnek a tanításért manapság,de egy nem túl "menő" helyen 350 000 Ft körül szokott lenni.És ez csak a gyakorlat.Ha nincs más szakmád,és még nem vagy 23,akkor ingyenes az elmélet is ebben a suliban a práter utcában.Most nagyon dióhéjban írtam mindent,ha van kérdésed írj priviben.
2011. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Én szeptembertől fogok menni, aztán ha minden jól meg a fogorvosit is meglépem a későbbiekben. Ha az ember előre tervez és ügyesen csinálja jövedelmező üzlet alakulhat ki. És megjegyezném 6-7 millióból 2 labor is kijönne. Egy kicsit drágállom azt a becslést hogy egy labor ára 7 milla. És egyébként azzal sem értek egyet hgoy a fogorvosi az olyan biztos pont, sokan lenézik a technikusokat, pedig tényleg nem olyan eszeveszett csőd, de nagyon telített ez is igaz. Erre mondják azt, gazdálkodj okosan, ebben lehet valami.
2012. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
0%

a képzés nem vészes,anatómiát azt nagyon kell tudni,és szépen kell tudni rajzolni.

A gyakorlathoz kell keresni helyet ahol vállalnak.

A szakma nagyon kemény,sokat kell nagyon dolgozni.

És lehet hogy ez "csak" egy Okj-s képzés,de ha jó akarsz benne lenni,akkor állandó továbbképzésekre kell járni,akár külföldre is.Egy igazán profi technikus egy szinten van tudásban egy orvossal.

Sajnos nagyon kevés a jó labor,ott 500000-900000 körül mozognak a fizetések,de hogy oda bekerülj nagyon nagy szerencse,és tehetség kell.És gyakorlat.

Elhelyezkedni nehéz vele.

Ja!És egy igazán nívós laborban nem nézik le az orvosok a technikusokat(olvastam valahol),mert mint már írtam,ott nagyon nagy a szaktudás.

2012. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
11%

saját laborhoz 6-7 millió forint? :)

Egy garázsban szeretnétek?Mert egy jó labor 5-6 fővel kb 40millió!Mert hát egy olcsóbb cirkon gép is alaphangon 2millió +az öntőgép meg a többi!

Kicsit el vagytok tévedve!

Egy komoly klinika meg több 100millió!

2012. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!