Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Biokémiából lehet doktorálni?...

Biokémiából lehet doktorálni? , ha igen hol van ilyen doktori iskola

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Biológusként, vagy vegyészként a jelentkezőnek ismernie kell, hogy melyik tanszéken foglalkoznak biokémiával. Nézz körül az egyetemen, és keresd meg a megfelelő tanszéket a kidolgozott kutatási tervvel!
2011. márc. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvosin is van bikém, utáljuk is rendesen :-D
2011. márc. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
miért? :)
2011. márc. 26. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert aki orvosira megy azt főleg a biológia érdekli. Továbbá, mert mindenki utál reakcióegyenleteket magolni. Például a citromsav ciklus természetesen fel kell tudni rajzolni, PONTOSAN vegyületekkel kofaktorokkal, mindennel. És ez még a többihez képest baromi könnyű.
2011. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg kötelező kutatási tervet leadni? Én eddig úgy gondoltam, hogy odamegyek egy kutatóintézethez, aztán ha felvesznek, akkor majd ők megmondják, hogy milyen témában kutathatok. Kétlem, hogy én mondanám meg, hogy miben akarok kutatni, aztán majd adnak is rá pénzt. Valahogy nem az a benyomásom az itthoni rendszerről, hogy így működne, de javítsatok ki, ha tévednék.
2016. júl. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző: Nem doktoráltam, de bizonyára kell ehhez is egy témavezető, aki segít abban is, hogy megtaláld a megfelelő problémát.
2016. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!