Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit kell csinálnia annak, aki...

Mit kell csinálnia annak, aki művészeti iskolában szeretne aktmodell lenni?

Figyelt kérdés
Van valami tanfolyam, vagy valami? Vagy elég ha bemegyek és mondom, hogy vállalok ilyeneket? Emlékszem, hogy amikor annak idején művészeti iskolába jártam, nagyon kevés aktmodell volt és drágák is voltak. Bárki csinálhatja, aki bír órákon át mozdulatlanul maradni?
2011. ápr. 1. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha elmész egy művészhez és úgy találja hogy alkalmas vagy rá, akkor simán. Egy barátnőm csinálta, ő nem akt, csak sima modell volt. Persze van némi esztétikai feltétel is, de ahhoz művészszem kell hogy megállapítsák :)
2011. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

dehogy! nem kell semmi hozzá, egyedül te kellesz!

sőt, legtöbbször kifejezetten abszolút "képzettség, jártasság" nélküli embereket szeretnek, hogy minél természetesebb legyen.

csak az más kérdés, hogy ha állami suliba mész aktmodellnek, akkor kapsz majd brutto 650 Ft-ot óránként, aztán ezért 150 ember előtt kell állnod napokig, hetekig ....

De oké, aki nem szégyenlős és kell a lóvé, annak tulképpen mindegy.

2013. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A modellkedés nem egyszerű mesterség, nem könnyű, és nem mindenki alkalmas rá. Mivel magam is művészeti iskolába járok, hadd oszlassak el pár tévhitet!


1. Az aktmodell (nő vagy férfi) nem prostituált, nem könnyű vérű nő (vagy férfi), NEM szexualitás tárgya. A művészetet tanulóknak egy halom megoldandó problémán kell dolgozniuk, miközben megfigyelik, mérik az arányokat, irányokat, és még a művészi ábrázolást is meg kell oldaniuk.


2. Amikor az aktmodell ott van több tanuló előtt, akkor ő DOLGOZIK, mert bizony órákon át beállított pózban maradni nem mindenkinek megy ám! Sokan mocorognak, akkor a tanulók panaszkodnak, aztán híre megy a művészeti iskolákban, és nem hívják az illetőt.


3. Az aktmodellt lefényképezni, személyes ajánlatokat tenni neki, vagy bármiféle megjegyzést tenni a testére szigorúan tilos, mert kirúgás jár érte!


4. Az a férfi vagy nő, aki aktmodell szeretne lenni, jelentkeznie kell egy művészeti iskolában, és az oktató(k) eldönti(k), hogy alkalmasnak ígérkezik-e vagy sem. Ha egy modellen nem látom a gerincét, a bordáit, a mellizmokat, a farizmot, a csípőlapátokat, stb. stb., akkor nem tudok rajta mit megjeleníteni, nem érdekes. Nem feltétlenül kell szépnek vagy jóképűnek, se fiatalnak lennie a modellnek, de kell benne lenni valami érdekesnek, megkapónak, és ha akt akar lenni (nem pedig fej - ahogy mondani szoktuk), akkor a testének sem kell feltétlenül mindig kidolgozottnak, izompacsirtának vagy piszkafának lenni, lehet egy akt éppen kövér is, de valami érdekesnek kell benne lennie, amit érdemes lerajzolni vagy lefesteni.


5. ha valakit alkalmasnak találnak, attól még nem biztos, hogy alkalmas a feladatra. Egy beállított pózban maradni, akár fekve is, öt perc után már nem könnyű, és jönnek a problémák, hogy itt fáj, ott fáj, ez az izom görcsöl, tartsunk szünetet, stb. Aki nem bír ki legalább 2-3 órát mozdulatlanul, az nem lesz jó modell, nemcsak aktnak, de fejnek se. ha 2-3 óra elteltével tartunk egy kis szünetet, általában a művésztanár körberajzolja, vagy lefényképezi, vagy mindkettőt csinálja, hogy a 10 perc szünet után újra pontosan be tudja állítani úgy, ahogy korábban volt.


6. Az aktmodell nem "bomba nő"! Bomba nők a strandon vannak, az utcán, de nem a műteremben, ahol a művészpalánták tanulnak, dolgoznak. Tőlem is sok ismerős megkérdi, hogy "jó csaj az aktmodell?" Erre azt szoktam mondani, hogy gyere el, adok a kezedbe egy rajztáblát, papírt és egy ceruzát, aztán négy óra alatt csináld meg rendesen, teljesen élethűen, művészien, és ha te ezen dolgozol, akkor az olyan nagyfokú koncentrációt igényel, hogy eszedbe se jut ilyen kérdést feltenni. Ez ugyanolyan dolog, mint amikor az orvos beteget vizsgál: neki is a test MUNKAESZKÖZ, nem pedig szexualitás tárgya. A művészetben ugyanígy van. Azt is szoktam mondani, hogy nézz meg egy szép női szobrot, és ha tetszik, akkor érzel-e szexuális vágyat iránta? Hát persze, hogy nem! A modellre is ugyanúgy tekint az ember, mint egy szoborra. a modell megoldandó feladat nekem, nem pedig könnyű préda.


7. Az aktmodell sokszor férfi is, jobb helyeken 50%-ban, mivel az emberi test ábrázolásához mindkettőn kell gyakorolni. Tehát akármilyen nemű és szexuális vonzódású is a tanuló, neki a modell az munka tárgya.


8. Az aktmodell nem mindig szép és csinos. Az emberi test ábrázolásának megtanulásához sokszor öreg testekre is szükség van, és nem midig szépekre. A kórboncnok sem csak a szép női testeket vágja fel, mert neki is a test munka tárgya. átvitt értelemben mi is "felvágjuk" a testet, mert az arányait nézzük, az átlagostól való eltéréseket, az egyedit, azt, hogy mit kell, vagy érdemes kiemelni, mitől egyedi, mitől érdekes, mennyire és hogyan izgalmas egy testrészen a fény-árnyék játéka.


Végezetül: aki aktmodell akar lenni, az próbáljon szerencsét, és ha felveszik valahová (általában alkalmanként fizetnek, ha nem válik be, akkor többé nem hívják), próbálja ki, hogy megy-e neki ez a munka.

2016. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

hűha azért ez elég álszentre sikerült.

én fiatal vagyok, voltam már aktmodell, és bizony nem egy csajt / fiút rajtakaptam h lefotózott a mobiljával. azért ők is emberek na ... és szünetekben meg term a farkam volt a téma. ezt is utólag tudtam meg, mikor összejöttem az egyik csajjal.

úgyhogy öhmmm poénos volt ezt így olvasni de szal a művészpalánták sincsenek fából minden esetben ...

2016. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

X4-es

Nem tudom, te hol voltál modell, és milyen suliban, de egy PROFESSZIONÁLIS helyen nézd meg pontosan, mit várnak egy aktmodelltől:

[link]

A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának Szobrász Tanszéke akt modellek jelentkezését várja alakrajz órára.


A munka leírása:

Az alakrajz óra szobrász hallgatók számára a meztelen emberi test ábrázolásának gyakorlata. Az akt modell feladata a tanóra időtartama alatt a tanóra elején megbeszélt testhelyzetet meztelenül megtartani. A hallgatók ezt a testhelyzetet fogják rajzolni. A félreértések elkerülése végett: a munkának semmilyen szexuális tartalma nincsen, az akt modellek testalkatára, korára nézve megkötés nincsen (idős, fiatal, kövér, sovány, stb.)


A munka időtartama:

Őszi szemeszter (13 alkalom x 4 óra = 52 óra). Minden héten pénteken 13 órától 17 óráig.


A munkavégzés helyszíne:

Zsolnay Kultúrális Negyed Művészeti Kar Pécs Zsolnay Vilmos utca 16. 7621


amit várunk: pontosság, megbízhatóság

amit nyújtunk: 1000Ft/óra bruttó

2016. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
én a legprofesszionálisabb helyen voltam, de nem értem, miért gondolod, hogy profi helyeken nem ébrednek fel az amúgy természetes ösztönök, azaz még csak hibáztatni se tudom őket érte :)
2016. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Természetes, ha egy jó küllemű, ellentétes nemű emberi lény iránt felébred nemi ösztönünk. Ha ruhátlan, még könnyebben. De ami itt ildomtalan, ennek hangot is adni.
2021. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es voltam. Egy jó párhuzam:

Alapvetően természetes, hogy ha valaki megtetszik nekünk, ezt kifejezhetjük részére, magyarán udvarolhatunk neki (kultúrember módjára persze). De alapvető szabály, hogy tanárként diákunknak, főnökként beosztottunknak, orvosként betegünknek nem tehetjük ezt, azért nem, mert ez hatalmi pozícióval való visszaélés olyasvalaki iránt, aki kiszolgáltatott nekünk. Nem szabad, hogy a diák úgy érezhesse, tanulmányi előremenetele, a beosztott munkajogviszonya, a beteg gyógyulása szenvedhet csorbát egy viszonzatlan szerelem miatti kicsinyes bosszú következtében, tehát ennek elkerülésére úgy látja, jobb, ha meg sem próbálja elutasítani a közeledést.

Az aktmodellségben is van egyfajta aszimmetrikus függelem, a kiszolgáltatottság érzetét a ruházat hiánya miatti védtelenségérzet teremti meg.

2021. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!